1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 9: Podejmij konkretne działanie

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 9: Podejmij konkretne działanie

fot.123rf
Już sam fakt, że to czytasz, oznacza, ze podjęłaś działanie. Jeśli do tego wykonałaś podane wcześniej ćwiczenia, Twój proces urzeczywistniania marzeń jest już w zaawansowanej fazie. Teraz tylko od Ciebie zależy, czy osiągniesz to co zamierzasz. Teraz jest Twój czas! Wykorzystaj to!

Zbyt często zdarza się, że mamy świetne pomysły, ale brakuje nam odwagi, by wprowadzić je w życie. Dlatego przyglądamy się, jak inni to robią i wyrzucamy sobie: dlaczego nie my? Na nasze nieszczęście właśnie po tym pytaniu rozwiązujemy worek z naszymi wymówkami i odpowiadamy sobie: „bo to jeszcze nie nasz czas”, „teraz muszę zająć się dziećmi”, „za mało wiem”, „jestem za stara”, „jestem za młoda” itd. Wszystko co wyciągniemy z tego wora, zatrzyma nas w miejscu, w którym jesteśmy.

Dlatego teraz zastanów się, czego Ty naprawdę chcesz? Zostać tu gdzie jesteś i tylko marzyć, czy wstać i zacząć te marzenia spełniać?

Jeśli wybierasz spełnienie, to pamiętaj, że los zapewne sprawdzi szczerość Twych intencji i podrzuci Ci zadanie do wykonania. Wtedy okaże się, czy za deklaracjami idą czyny.

Zanim jednak sprawdzi Cię los, ja poproszę Cię, byś zastanowiła się, co mogłabyś zrobić jeszcze dziś, by przybliżyć się do swojego celu. Może to będzie poszukanie jakiejś informacji, może wykonanie telefonu albo bezpośrednia rozmowa. Ważne byś dziś podjęła działanie. Nawet najmniejsze posunięcie jest tysiąc razy lepsze od jego zaniechania.

To jednak nie wszystko. Zastanów się również co mogłabyś zrobić w najbliższych dniach. Zaplanuj swoje działania i dopilnuj, by je wykonać. Ja wierzę w Ciebie i Twoje możliwości. Zrób jak proszę, a przesuniesz się na wyższy poziom.

trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze