1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Zmiana - jak ją oswoić

123rf
Człowiek odkryje oceany, jeśli ma odwagę stracić z oczu brzeg. Chcesz znaleźć większe szczęście, głębszą miłość, atrakcyjniejszą pracę? Potrzebujesz zmiany. Ona się wydarzy, jeśli puścisz kontrolę, otwierając się na nowe.

Zmiana jest wielkim nauczycielem i nieodłączną częścią naszego życia. Ona pobudza, rozwija, pozwala odkrywać siebie. Co zatem sprawia, że ​​zmiany są takie trudne? Niewiadoma i konieczność opuszczenia strefy komfortu. Jak oswoić zmianę? Uczynić ją bardziej przyjazną?

Po pierwsze,
pomyśl o zmianie nie tylko jako o wyzwaniu i trudności, ale jako szansie. Pielęgnuj w sobie nadzieję, że nowe, którego pragniesz, jest dla ciebie dobre.

Po drugie,
myśl o sobie jako o aktywnym uczestniku procesu zmian, a nie o kimś, kto ma się jej zupełnie biernie ulec.

Po trzecie,
zacznij od małych kroków. Początek jest istotny, by się nie zniechęcić. Gdy na swojej drodze będziesz świętować sukces z powodu każdego małego etapu, który prowadzi cię do zmiany, poczujesz w sobie moc.

Po czwarte,
przygotuj się na okresy zwątpienia i słabości, na to że czasem staniesz w miejscu. Daj sobie do tego pełne prawo, to uwalnia od napięcia. Zawsze jednak miej świadomość, że od ciebie zależy powrót do odwagi.

Po piąte, nie spuszczaj z oczu obrazu, do którego dążysz. Nasyć go uczuciami.
Nieważne, co będziesz robiła, ile pieniędzy zarobisz, jakiego koloru oczy będzie miał twój partner, najistotniejsze jest, jak będziesz się wtedy czuła. Im częściej będziesz odwoływać się do tych uczuć, tym szybciej zmiana zagości w twoim życiu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze