1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Przegląd marzeń - ćwiczenie

Przegląd marzeń - ćwiczenie

123rf
Ktoś, kto uchodził za niemuzykalnego, zaczyna grać na gitarze. Domator wyrusza w podróż dookoła świata. Samotna z natury, w chodzi w bliski, fantastyczny związek. Co ich łączy?

To, że odważyli się pójść za marzeniami. Często zdarza się, że długo jesteśmy oddzieleni od pragnień naszego serca. Te najskrytsze, te odczuwane od dziecka, wydają się nam nieosiągalne. Natomiast ci są szczęśliwi, którzy sięgają właśnie po nieosiągalne. Dlaczego tak trudno nam być wiernym marzeniom? Bo boimy się spełnienia, życia zgodnie ze sobą. Ulegamy iluzjom typu – to za trudne, nie nadaję się, nie jestem godna i wreszcie najczęstsze – to za piękne, żeby mogło się wydarzyć, ziścić. Tymczasem to droga, która prowadzi do jeszcze większego bólu. Bo niespełnienie boli. Jak wyjść z tego zaklętego kręgu, który oddziela od prawdziwego życia? Zacząć od ćwiczenia – Przegląd marzeń. Gdy będziesz odpowiadała na poszczególne pytania, zwracaj uwagę na odczucia w ciele. Gdy poczujesz przyjemne ciarki, motyle w brzuchu, radosne podniecenie, to oznacza, że odpowiadasz w harmonii ze swoją duszą.

1. Co pobudza cię do życia? 2. Jaka pasja jest najbliższa twojemu sercu? 3. O czym marzyłaś w dzieciństwie? 4. Co ci sprawia radość? 5. Jak sobie wyobrażasz wymarzone życie? 6. Czym różni się ono od aktualnej rzeczywistości? 7. Co możesz zrobić już teraz, żeby zrealizować swoje marzenie? 8. Jeśli poczułaś opór, zidentyfikuj czego się boisz? 9. Poczuj ten lęk w ciele, aż minie. 10. Zastanów się, gdzie możesz poszukać pomocy, żeby zrealizować swoje marzenie? 11. Wróć w swojej wyobraźni do marzenia. Wykreuj docelowy obraz, kiedy marzenie jest już zrealizowane. Wracaj do niego codziennie, czując że jesteś w tym obrazie. 12. Na planie rzeczywistym krok po kroku realizuj swoje marzenie. Nie musisz od razu przemeblowywać całego życia, wystarczy zrobić miejsce na nowe i zacząć podążać za wewnętrznym impulsem do zmiany.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze