1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

12 pozytywnych zadań na nowy rok (cz. 2)

123rf
To już naprawdę sam koniec 2012 roku. Jeśli masz ochotę rozważyć, czego chcesz doświadczyć w 2013 roku, przygotuj się na pozytywne planowanie nowego.

Pierwsza część tekstu - TUTAJ

7. Pragniesz odciąć się od starych problemów, zerwać z układami, które zdają się ciągnąć cię wstecz? Wspaniale!

Zadanie: Zrób mapę szczęścia. Kup korkową tablicę, a na niej umieść zdjęcia obrazujące twoje cele. Miejsca, w którym chcesz spędzić wakacje, to jak chcesz wyglądać, jak mieszkać itp.

8. Jeśli coś ci się nie podoba, może pora zmienić zasady gry. Problemy oglądane z właściwej perspektywy, okażą się łatwiejsze do rozwiązania.

Pytanie: Nie chcesz czegoś? Nie koncentruj uwagi na przeszkodach. Zapytaj siebie, czego chcesz w zamian! I weź to!

9. Jeżeli uważasz, że wchodzisz w nowy rok z jakimś niepotrzebnym bagażem, odrobina zdecydowania i zaczniesz wszystko od nowa.

Zadanie: Wypisz wszystkie swoje cechy, z których jesteś dumny, wszystkie siły, które ci sprzyjają. Przy każdej z nich dopisz, jak możesz je wykorzystać w nowy sposób.

10. Zainwestuj w dobre, mocne związki z ludźmi. Nie jesteś samotną wyspą. Twój świat to bliscy – rodzina, przyjaciele. Korzystaj z ich wsparcia.

Zadanie: Wypisz na kartce wszystkie pozytywne impulsy, które otrzymujesz od innych.

11. Silniejsze poczucie bezpieczeństwa, pozwoli ci na zdobywanie nowych doświadczeń wymagających odwagi.

Zadanie: Wypisz to wszystko co sprawia, że czujesz się pewny siebie. Zainwestuj teraz w tę sferę. Jeśli na przykład potrzebujesz czuć się bardziej kompetentny – zdobądź nowe umiejętności.

12. Przeanalizuj swój stosunek do pieniędzy. Jaka jest Twoja motywacja? Co za nie kupujesz?

Zadanie: Zastanów się, czy nie pielęgnujesz jakiegoś ograniczającego przekonania, np. że trzeba się mocno napracować, żeby praca dała efekty. To może utrudniać ci poszukiwanie prostych rozwiązań.

Joanna Godecka – dyplomowany lifecoach, należy do International Association of Coaching w Maryland (USA). Moim celem jest przywrócenie radości życia, odkrycie źródła energii, poczucia szczęścia i spełnienia. Specjalizuję się także w temacie związków partnerskich, skutecznym podniesieniu poczucia własnej wartości oraz atrakcyjności.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze