fbpx

Jak osiągnąć sukces?

Jak osiągnąć sukces?
123rf.com

Dla każdego z nas powodzenie oznacza co innego. Każdy ma własne cele, inne potrzeby i środki. Tacy są też bohaterowie nowej książki Rhondy Byrne. Łączy ich jedno: w drodze do realizacji marzeń wykorzystali cały swój potencjał. Osiągnęli sukces i dziś dzielą się swoimi doświadczeniami.
Rhonda Byrne zasłynęła bestsellerem „Sekret”. Książka została przetłumaczona na 50 języków i sprzedała się w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. „Bohater” to kolejna propozycja autorki, do której trafiły historie dwanaściorga ludzi sukcesu. Co mówią o swojej drodze życiowej?

Rzadko który uczeń nie potrafi zdać do trzeciej klasy, ale ja dokonałem tej sztuki. Nie mogłem opanować alfabetu. Nie umiałem czytać. Zawsze pakowałem się w tarapaty. Nie panowałem na sobą. Byłem po prostu impulsywny. Gdy miałem szesnaście lat, wyrzucono mnie ze szkoły.

Paul Orfalea miał trudności w nauce, ale marzył o stworzeniu przedsiębiorstwa większego niż IBM. Osiągnął duży sukces w biznesie. Stworzył markę kserograficzną KINKO’s o wartości rynkowej ponad miliard dolarów.

Musisz mieć jasne myśli. Klarowność daje siłę. Zanim zrobisz pierwszy krok, odczekaj chwilę, aby Twój cel jasno się wyklarował. Jeśli nie wiesz, czego chcesz, życie podyktuje Ci swoje warunki. Ja nigdy na to nie pozwoliłam.

Layne Beachley straciła matkę w wieku 7 lat. Co więcej, dowiedziała się, że była dzieckiem adoptowanym. Postanowiła udowodnić wszystkim, ile jest warta. Jest jedyną siedmiokrotną mistrzynią świata w surfingu.

Trzeba wiedzieć, ile jest się gotowym dać, aby otrzymać. Życie jest jak rachunek bankowy. Ile wpłacisz, tyle wypłacisz. Nie wpłacaj mało, oczekując wielkich wypłat. Tak się nie stanie.

Anastasia Soare wyemigrowała z komunistycznej Rumunii. Na początku starała się po prostu przetrwać, ale wkrótce uświadomiła sobie, że cała rodzina ryzykowała tak wiele, żeby żyć lepiej a nie wegetować. Stała się ikoną branży kosmetycznej.

„Czy mogę rozwiązać jakiś problem, który trapi ludzi?”. Kiedy odpowiedź na to pytanie pokrywa się z Twoją pasją, masz w ręku klucz do sukcesu. To taka duchowa, emocjonalna i finansowa zgodność.

Martin Kipp bardzo szybko awansował w branży muzycznej w Los Angeles, ale z powodu uzależnień wypadł z rynku. Musiał zacząć wszystko od nowa, dziś swoją działalnością inspiruje wielu ludzi. Oprah Winfrey nazwała go myślicielem duchowym nowego pokolenia.

Bycie niesympatycznym nie prowadzi do niczego dobrego. Czasami wydaje Ci się, że jesteś miły, ale tak nie jest. Zły charakter zatrzymuje Cię w rozwoju. Postępuj zgodnie ze złotą regułą – traktuj innych tak, jak sam byś chciał być traktowany.

John Paul Dejoria przeszedł daleką drogą od ulicznego gangu w Los Angeles do stanowiska współwłaściciela bardzo dochodowej firmy kosmetycznej.

Musisz się zaangażować na serio, nie na niby. Tylko wtedy każdy mięsień Twojego ciała, Twój podświadomy i świadomy umysł będą pracowały nieustannie – we dnie i w nocy – nad celem, który sobie wyznaczyłeś. Inaczej nic z tego nie będzie.

Michael Acton Smith jest producentem popularnej gry sieciowej dla dzieci Moshi Monster i buduje globalne przedsiębiorstwo rozrywkowe w sferze cyfrowej. Żeby zdobyć pieniądze na start, był gotów wynajmować ciało do testów medycznych. Prowadzi fundację, która przyznaje stypendia dla dzieci i młodzieży.

Musisz uznać, że to, czym teraz dysponujesz, absolutnie wystarczy Ci do zrobienia tego, czego chcesz. Jeśli będziesz ciągle myślał, że czegoś Ci brakuje, że „Najpierw muszę zrobić to czy tamto”, to wciąż będziesz czekał na właściwy czas. Nie ma właściwego czasu.

Liz Murray miała rodziców narkomanów. Po ich śmierci znalazła się na ulicy. Wtedy zrodziło się w niej marzenie o studiach na Harvardzie. Zrealizowała je i dziś jest bardzo znaną mówczynią motywacyjną. Jej pracę z młodzieżą docenił Biały Dom.

Ludzie mi mówią „Ty się w ogóle nie boisz”. Przeciwnie, boję się okropnie. Boję się tych wielkich fal. Ale wyobraźnia zawsze przerasta rzeczywistość. Poddanie się temu, co budzi strach, jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby do niego przywyknąć, aby się z nim oswoić, i nagle cała siła strachu pryska.

Laird Hamilton dorastał w niepełnej rodzinie, w środowisku pełnym napięć rasowych. Jest mistrzem surfowania na wielkiej fali. Razem z żoną działa w organizacji non profit, która przeciwdziała brakowi dostępu do wody na świecie.

Grałem turniej w Kanadzie, gdy napisał do mnie ówczesny prezes związku tenisowego. „Jest pan tak słabym graczem, że powinien pan zrezygnować z tenisa”. Uznałem jego list nie tyle za przeszkodę, ile za wyzwanie. Wróciłem do Kanady, aby wziąć udział w mistrzostwach tego kraju. Przed zmianą stron, kiedy miałem serwować po zwycięstwo, wyciągnąłem list, w którym tamten facet informował mnie, że jestem słabym graczem – a ja, proszę, miałem zaraz zostać mistrzem Kanady.

Peter Burwash był młodym graczem w hokeja, gdy po zderzeniu w czasie meczu doznał częściowego paraliżu. Obiecał wtedy sobie, że jeśli paraliż ustąpi, przestanie uprawiać tę dyscyplinę. I faktycznie zajął się tenisem. Nie został jednym z czołowych zawodników świata, ale zbudował dużą firmę sportową.

Podczas szkolenia zawsze stosujemy ważną zasadę „zero biadolenia, zera narzekania, zero wykrętów”. Nie są to zachowania, które motywują. Nie zbliżają nas do wyznaczonego celu.

Pete Carroll jako młody zawodnik marzył o dostaniu się do National Football League. Kiedy mu się to nie udało, został znakomitym trenerem. Sukcesy w pracy przyniosły mu tytuł trenera roku.

Dla mnie robienie biznesu nie ogranicza się do finansowego zysku. Wierzę w istnienie wyższego sensu, który muszę wypełnić jako swoją karmę, zostawiając trwały ślad w społeczeństwie. Biznes to społeczna służba, a powodzenie w interesach mierzy się wkładem na rzecz społeczeństwa.

G.M.Rao urodził się w zacofanej wiosce indyjskiej, a dziś jest bogatym przedsiębiorcą. Jest wizjonerem wyznającym zasadę społecznej odpowiedzialności biznesu.

Nawet hasło w moim komputerze przypomina mi, ile zawdzięczam życiu i jak bardzo jestem szczęśliwy.

Peter Foyo od dziecka snuł wielkie projekty. Wyobrażał sobie telefony bez kabla na długo przed tym, zanim pojawiły się komórki. Jest międzynarodowym ekspertem telekomunikacji i cieszy się opinią jednego z najbardziej innowacyjnych dyrektorów wykonawczych w Ameryce Południowej.

Bohater, Rhonda Byrne (przekł.Jarosław Wildecki), Rebis 2014, s.228

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze