Jak osiągnąć sukces?

123rf.com

Dla każdego z nas powodzenie oznacza co innego. Każdy ma własne cele, inne potrzeby i środki. Tacy są też bohaterowie nowej książki Rhondy Byrne. Łączy ich jedno: w drodze do realizacji marzeń wykorzystali cały swój potencjał. Osiągnęli sukces i dziś dzielą się swoimi doświadczeniami.
Rhonda Byrne zasłynęła bestsellerem „Sekret”. Książka została przetłumaczona na 50 języków i sprzedała się w ponad 25 milionach egzemplarzy na całym świecie. „Bohater” to kolejna propozycja autorki, do której trafiły historie dwanaściorga ludzi sukcesu. Co mówią o swojej drodze życiowej?

Rzadko który uczeń nie potrafi zdać do trzeciej klasy, ale ja dokonałem tej sztuki. Nie mogłem opanować alfabetu. Nie umiałem czytać. Zawsze pakowałem się w tarapaty. Nie panowałem na sobą. Byłem po prostu impulsywny. Gdy miałem szesnaście lat, wyrzucono mnie ze szkoły.

Paul Orfalea miał trudności w nauce, ale marzył o stworzeniu przedsiębiorstwa większego niż IBM. Osiągnął duży sukces w biznesie. Stworzył markę kserograficzną KINKO’s o wartości rynkowej ponad miliard dolarów.

Musisz mieć jasne myśli. Klarowność daje siłę. Zanim zrobisz pierwszy krok, odczekaj chwilę, aby Twój cel jasno się wyklarował. Jeśli nie wiesz, czego chcesz, życie podyktuje Ci swoje warunki. Ja nigdy na to nie pozwoliłam.

Layne Beachley straciła matkę w wieku 7 lat. Co więcej, dowiedziała się, że była dzieckiem adoptowanym. Postanowiła udowodnić wszystkim, ile jest warta. Jest jedyną siedmiokrotną mistrzynią świata w surfingu.

Trzeba wiedzieć, ile jest się gotowym dać, aby otrzymać. Życie jest jak rachunek bankowy. Ile wpłacisz, tyle wypłacisz. Nie wpłacaj mało, oczekując wielkich wypłat. Tak się nie stanie.

Anastasia Soare wyemigrowała z komunistycznej Rumunii. Na początku starała się po prostu przetrwać, ale wkrótce uświadomiła sobie, że cała rodzina ryzykowała tak wiele, żeby żyć lepiej a nie wegetować. Stała się ikoną branży kosmetycznej.

„Czy mogę rozwiązać jakiś problem, który trapi ludzi?”. Kiedy odpowiedź na to pytanie pokrywa się z Twoją pasją, masz w ręku klucz do sukcesu. To taka duchowa, emocjonalna i finansowa zgodność.

Martin Kipp bardzo szybko awansował w branży muzycznej w Los Angeles, ale z powodu uzależnień wypadł z rynku. Musiał zacząć wszystko od nowa, dziś swoją działalnością inspiruje wielu ludzi. Oprah Winfrey nazwała go myślicielem duchowym nowego pokolenia.

Bycie niesympatycznym nie prowadzi do niczego dobrego. Czasami wydaje Ci się, że jesteś miły, ale tak nie jest. Zły charakter zatrzymuje Cię w rozwoju. Postępuj zgodnie ze złotą regułą – traktuj innych tak, jak sam byś chciał być traktowany.

John Paul Dejoria przeszedł daleką drogą od ulicznego gangu w Los Angeles do stanowiska współwłaściciela bardzo dochodowej firmy kosmetycznej.

Musisz się zaangażować na serio, nie na niby. Tylko wtedy każdy mięsień Twojego ciała, Twój podświadomy i świadomy umysł będą pracowały nieustannie – we dnie i w nocy – nad celem, który sobie wyznaczyłeś. Inaczej nic z tego nie będzie.

Michael Acton Smith jest producentem popularnej gry sieciowej dla dzieci Moshi Monster i buduje globalne przedsiębiorstwo rozrywkowe w sferze cyfrowej. Żeby zdobyć pieniądze na start, był gotów wynajmować ciało do testów medycznych. Prowadzi fundację, która przyznaje stypendia dla dzieci i młodzieży.