fbpx

Jak rozpocząć nowy rok?

Jak rozpocząć nowy rok?
fot.123rf

Linda Sapadin, psycholog i coach, radzi żeby na nowy rok spojrzeć jak na nowy początek. W tym czasie (jak i każdym innym) warto rozważyć pomysły, które pozwolą ci lepiej żyć.
1. Zrób „przegląd serca”

Robisz sobie „fizyczne przeglądy”, prawda? Chodzisz do dentysty, badasz krew, sprawdzasz wzrok. A serce też potrzebuje twojej uwagi. I nie chodzi tu o EKG. Jak się mają twoje emocje? Uczucia? Wyrażanie ich? Bliskość w relacjach? W styczniu zrób „przegląd serca” pod kątem jego „zdolności”, by czerpać radość przez pozostałe miesiące roku.

2. Wykonaj to, co najważniejsze!

Co chcesz mieć? Samochód? Fajniejsze ciało? Więcej pieniędzy na koncie, żeby szaleć na zakupach. Tak, możesz mieć te wszystkie rzeczy. Pomyśl jednak, że jak to już osiągniesz, kupisz, dostaniesz, pustka wewnętrzna, którą chcesz nimi zapełnić, i tak się pokaże się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Więc pomyśl o głębszych i bardziej znaczących potrzebach. Następnie podejmij działania, aby to się stało.

3. Doceń zeszły rok

Nawet gdy miniony rok nie był usłany różami, za coś możesz być wdzięczna. Skoncentruj się na tym, co poszło dobrze. I ten kierunek utrzymuj.

4. Zmień zdanie

Na jaki temat? Ty decydujesz. Ale upewnij się, że to coś istotnego. Dlaczego warto zmienić zdanie? Bo jeśli tego nie zrobisz, utkniesz w starych schematach. O co chodzi? Czy nie ma rzeczy, które powinny pozostać takie same? Tak. Ale w większości obszarów wiedza ewoluuje. I, co najważniejsze, ty się zmieniasz. Bądź wobec siebie uczciwa, przyznaj się, że zmieniasz zdanie. To jest dobre.

5. Przekrocz próg

Wybierz coś, co jest dla ciebie wyzwaniem. Ale psychicznym. Może lękasz się komuś coś wyznać lub wykrzyczeć. Odważyć się sięgnąć po pasję? Radykalnie zmienić fryzurę? Zaryzykować?

6. Zakończ

Są sprawy, które bezwzględnie domagają się końca. Dość już analiz, przyglądania się za i przeciw oraz patrzenia na innych. Co trzeba puścić, przeciąć, bezapelacyjnie pożegnać?

7. Bądź entuzjastyczna

Dzieciaki to potrafią, dorośli trochę zapomnieli co to znaczy cieszyć się całym sobą. Wprowadź do życia zabawę, uśmiech, radowanie się chwilami. Odkryj siebie z tej strony w 2013 roku.

Postanowienia noworoczne sprytnie – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze