fbpx

Relacje: czy to musi boleć?

Relacje: czy to musi boleć?
fot. iStock

Tęsknimy za spełnionym życiem z drugim człowiekiem. Za silną więzią, która dodaje blasku i sensu naszym wysiłkom. Ale codzienność przynosi ból. Kłótnie, niespełnione oczekiwania, walka, której nie można wygrać. Czy tak musi być? Czy za intymność musimy płacić łzami?

Warsztat rozwojowo-terapeutyczny

4-5 sierpnia 2018

Miejsce: Warszawa, ul. Osowska 84a

Justyna Masella Praszyńska, psychoterapeutka: „Jeżeli zastanawiasz się nad zakończeniem związku, jeżeli w kolejnych relacjach pojawiają się te same problemy, jeżeli szukasz osoby do pokochania– ten warsztat skierowany jest do Ciebie”.

Małżeństwo warszawskich terapeutów– Justyna Masella-Praszyńska i Roman Praszyński – poprowadzi warsztat pracy nad relacjami. Metodami psychologii zorientowanej na proces, dramą, komunikacją bez przemocy będą szukali odpowiedzi na pytanie: jak żyć razem? Podczas warsztatów dowiemy się m.in:

  • Jak na nasze relacje wpływają doświadczenia i przekonania wyniesione z domu rodzinnego.
  • Jaką rolę w związku odgrywa nasze wewnętrzne dziecko.
  • Czy nasze oczekiwania wobec partnera/ki przeszkadzają czy pomagają relacji.
  • Jakie miejsce w naszym życiu zajmuje seks i do czego go używamy.
  • Na ile potrafimy w związku zachować swoją niezależność i uszanować odrębność partnera.
  • Nauczymy się jak mówić, żeby być usłyszanym i jak słuchać, żeby zrozumieć.

Roman Praszyński. – Złość może być lekarstwem. Oczywiście, jak z nitrogliceryną, trzeba się z nią obchodzić ostrożnie. Nie mówić „Jesteś głupia”, „Wkurzasz mnie”. Ale: „Czuję złość, gdy ty…” i „Pragnę, żebyś ty…”, a wtedy złość może być darem dla związku, krokiem do osiągniecie pełni we dwoje.

Prowadzący:

„Jesteśmy parą od dwudziestu lat, z bogatym doświadczeniem rozstań i powrotów, docierania się i stawania się przyjaciółmi, rodzicami, małżonkami”.

Justyna Masella Praszyńska – matka, żona, terapeutka, działaczka społeczna, współtwórczyni ruchu edukacji demokratycznej w Polsce.

Roman Praszyński – ojciec, mąż, dziennikarz, student Psychologii Zorientowanej na Proces. Od kilkunastu lat zasiada w kręgach. Pisarz, autor piosenek. Aktywista.

Kontakt: jusmaspras17@gmail.com, tel. 605178703, 6018987817

Więcej informacji na stronie