fbpx

6 codziennych nawyków, które czynią szczęśliwym

6 codziennych nawyków, które czynią szczęśliwym
fot. 123rf

Często wydaje nam się, że szczęście w życiu pojawi się, gdy znikną nasze problemy. I w ten sposób koncentrujemy się na nich, nie na szczęściu. Zapominamy, że mamy nad nim kontrolę. Jak świadomie zaprosić szczęście do swojego życia.
W czasopiśmie „Emotion” opublikowano wyniki badań, z których wynika, że codzienne praktykowanie sześciu nawyków, poprawia poziom szczęścia. Oto one:

1. Koncentracja na ważnych celach życiowych.
2. Kierowanie energii do wewnątrz, czyli świadomy kontakt ze swoimi myślami i uczuciami.
3. Życzliwość.
4. Optymistyczne myślenie.
5. Wizualizacja szczęśliwej przyszłości.
6. Wyrażanie wdzięczności.

Praktykowanie wyżej wymienionych punktów podnosi zadowolenie z życia, jeśli staną się one codziennymi nawykami i jeśli będziemy o nich pamiętać przez dłuższy czas. Przynajmniej kilka tygodni. Potrzebna jest też decyzja o zmianie i podjęcie wysiłku, by zmienić okoliczności, które oddzielają nas od marzeń. Badania udowadniają, że aby podnieść poczucie szczęścia, nie ma znaczenia, co robisz i jak to robisz. Kluczowa jest motywacja, żeby stać się szczęśliwszym. Ona wpływa na to, że podejmujemy działania, które poprawiają samopoczucie na tyle, że mamy w sobie życiową energię, dzięki której realizujemy najgłębsze pragnienia.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze