Zabawa – sposób na kreatywność

10 zabawnych sposobów na kreatwyność
123rf

Naturalną kreatywność zabija rutyna. Gdy nasza codzienność jest powtarzalna, pozbawiona radości i poczucia wolności, przestajemy być twórczy i nie wykorzystujemy naszego potencjału. Jak to zmienić? Bawiąc się.
Allison Arden w książce „Everyday Activities to Unlock Your Creativity and Joy” podpowiada, jak wrócić do dziecięcych przeżyć, żeby na nowo odkryć własną, zapomnianą kreatywność. Ich „efektem ubocznym” jest też więcej radości w codziennym życiu. Poniższe ćwiczenia pozwolą twojemu umysłowi wyjść z kolein źle pojmowanej dorosłości.

1. Przypomnij sobie, co lubiłaś robić jako dziecko

I zacznij wykonywać te czynności. Lubiłaś na przykład uderzać w bębenek, kup sobie bęben i graj. Wybierz trzy takie aktywności. Przekonasz się dokąd one cię zaprowadzą. W dziecięcych marzeniach tkwi zwykle ziarno naszego dużego talentu.

2. Szkicuj, maluj, rysuj

Jeśli przeniesiesz na kartkę to, co widzisz w rzeczywistości lub wyobraźni, ujrzysz inną perspektywę. Swoją. Co jakiś czas trzeba sobie o niej przypominać.

3. Codziennie jeden krok dalej

Zastanów się, co twórczego chcesz robić. I każdego dnia rób jeden krok w tym kierunku. I tak będziesz się zbliżała do tego, co ci w duszy gra.

4. Zbuduj coś z naturalnych materiałów

Niech to będzie chociażby bałwan twojego projektu albo ułożenie na półkach kolorowych kubków. Albo jakiś fajny świecznik, mandale z koralików, cokolwiek. Baw się formą, fakturami, barwami.

5. Zrób listę trzech swoich artystycznych celów

Opowiedz o nich przyjacielowi i umów się z nim za rok na rozmowę na ten temat. To będzie dla ciebie skuteczna motywacja.