1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Mężczyzna gotowy na związek

Mężczyzna gotowy na związek

123rf.com
Poznałaś wyjątkowego mężczyznę, chcesz stworzyć z nim związek. Tylko, czy na pewno on jest tobą tak zainteresowany jak ty nim? Oto kilka charakterystycznych sytuacji, które powinny zwrócić twoją uwagę i zmusić do refleksji, czy twój partner jest gotów na nowy związek.

 1. Często mówi o swojej byłej partnerce. Zrozumiałe, że wspomina o niej na gruncie neutralnym, np. „Muszę podjechać do… (i tu pana imię) po dzieci”. Ale jeśli w każdej rozmowie powraca w różnym kontekście temat ex, warto się nad tym zastanowić. Porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, jak się czujesz, gdy on mówi o swojej byłej, zastanów się też, czy na pewno mężczyzna jest gotów na związek z tobą.
 1. Twój partner mówi ci, że nie jest jeszcze gotowy na nowy związek. Ale to nie przeszkadza mu odwiedzać cię wieczorami, kiedy ma na to ochotę, albo prosić o różne przysługi. Jeśli mężczyzna mówi, że nie jest gotowy, to nie łudź się, że za każdym razem, gdy cię odwiedza, zmienia zdanie - proponuje luźną znajomość opartą na seksie. Jeśli ci to pasuje – to doskonale, ale jeśli nie, postaw swoje granice.
 1. Już na początku znajomości chce się w pełni zaangażować w związek. Mówi o wspólnym mieszkaniu, dzieciach i podróży życia, choćby za tydzień. To może znaczyć, że albo traktuje cię jak azyl, opcję ucieczki, schronienia się przed kimś czy czymś, albo zupełnie nie jest świadom własnych deklaracji. W jednym i drugim przypadku twoja reakcja powinna być jedna: czas spowolnić rozwój tego szaleństwa.
 1. To brzmi dość nieprawdopodobnie, ale on nadal się z tobą nie umówił. Od pierwszego spotkania minęły wieki, rozmawiacie codziennie, czatujecie, spędzacie godziny na telefonie, ale nie udaje wam się spotkać w realu. Z jakiegoś powodu twój potencjalny partner odsuwa moment ponownego spotkania. Jego zachowanie powinno dać ci jasno do zrozumienia, że to nie jest facet gotowy na związek.
 1. Nie dopuszcza cię zbyt blisko siebie. Spotykacie się, spędzacie z sobą coraz więcej czasu, ale nawet nie próbuj skorzystać z jego telefonu, laptopa, zajrzeć mu przez ramię, gdy z kimś czatuje. Nie będzie przy tobie rozmawiał przez telefon. To, że usilnie próbuje zachować swoją prywatność, nie świadczy, że coś przed tobą ukrywa, ale może oznaczać, że ci nie ufa, że nie chce byś stała się częścią jego życia.
 1. Nie daje ci motylków  w brzuchu. Może i twój partner jest chodzącym ideałem, ale jeśli nie ma między wami tzw. chemii, jeśli mężczyzna nie robi nic, by wzbudzić w tobie ekscytację, to chyba nie ma powodu, by dłużej się spotykać.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze