1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak nawiązywać kontakty w portalu randkowym?

Jak nawiązywać kontakty w portalu randkowym?

Uważasz, że randkowanie online nie jest twoją mocną stroną? Poznaj kilka prostych zasad i dowiedz się, jak napisać pierwszą wiadomość w Sympatii, która zachęci odbiorcę do szybkiej odpowiedzi oraz co zrobić, by rozwijać nową znajomość.

Kiedy rozmawiam z Wami na czacie lub też kiedy rozwiązujemy indywidualne problemy, okazuje się, że nawiązanie kontaktu z drugą osobą bywa sporym wyzwaniem. Spodobał nam się czyjś profil, chcemy zagaić rozmowę, ale pojawia się dylemat – jak zacząć korespondencję, aby zainteresować drugą stronę i nie zniechęcić jej czymś do siebie?

Oto kilka prostych zasad, które pozwolą Ci zwiększyć szanse i uniknąć wpadek. Wybrałam je, korzystając z przykładów, o których opowiedziały mi osoby korzystające z portalu.

Czego nie robić?

1. Nie narzucaj tempa. Pisząc do kogoś po raz pierwszy, wysil się odrobinę. Pominięcie jakiegokolwiek wstępu i przejście od razu do rzeczy: "może się spotkamy?", "zapraszam na kawę" - sprawia, że wydajesz się zbyt obcesowy/a. To oczywiste, że na portalu randkowym wszyscy poszukują partnerów. Jednak decyzję o spotkaniu podejmujemy dopiero wtedy, kiedy utwierdzimy się w przekonaniu, że chcemy poświęcić czas tej konkretnej osobie. Daj drugiej stronie powód, aby chciała się z Tobą spotkać.

2. Unikaj banałów
. Jeśli chcesz zachęcić kogoś do konwersacji sam/a - zacznij ją w sposób przemyślany. Kiedy bowiem spytasz całkowicie obcą osobę "co słychać", "jak leci?" – masz szansę nie dostać żadnej odpowiedzi lub wyłącznie zdawkową "wszystko ok". Przecież on/ona nie zacznie streszczać ci swojego życia. Takie pytanie możesz zadać osobie, którą już troszkę znasz.

3. Nie wygłupiaj się. Jeden z panów opowiedział mi o swoim pomyśle na niebanalne zagajenie. Otóż pisał do kobiet o tym, że niedawno wyszedł z więzienia i desperacko poszukuje partnerki. Liczył na damskie poczucie humoru, bo opis na jego profilu
wskazywał na to, że jest to żart. Jednak kobiety nie odpowiadały. Dziwicie się? Ja nie.

4. Nie wskakuj „na konika"
. Interesujesz się zdrową żywnością, jesteś fanem rowerowych wycieczek? Super, ale nie wypisuj elaboratów na ten temat w pierwszym e-mailu. Pewien mężczyzna miał zwyczaj zaczynać korespondencję z kobietami, pisząc o tym, jak dokonał przemiany w swoim życiu, ponieważ uwierzył w Boga. W jego skrzynce nie pojawiały się jednak wiadomości zwrotne.

5. Ostrożnie z komplementami. Może się wydawać, że miłych słów nigdy dość. Jednak skupianie się w pierwszym etapie na powierzchowności, może wywołać u drugiej strony wrażenie, że interesujemy się nią wyłącznie jako obiektem seksualnym. Możesz napisać "twoja fotka bardzo mi się podoba", "ślicznie wyglądasz". Odradzam jednak zwroty "schrupałbym Cię", "jesteś niezłym ciachem" - o ile chcesz być potraktowany/a serio i jeśli myślisz o poważnej znajomości.

Co warto robić?

1. Znajdź wspólny mianownik
. Pisząc powitalnego maila, nawiąż do zawartości profilu osoby, do której się zwracasz. Jeśli kocha zwierzęta, aktywnie wypoczywa, uprawia ogród, podróżuje – to jest to dobry sposób na zagajenie. Możesz odnieść się do tych tematów, określić swój stosunek do nich. Jeśli macie podobne poglądy czy upodobania, będzie to spory plus. Stworzysz płaszczyznę porozumienia.

2. Napisz prawdę. Zastanów się, co sprawiło, że postanowiłeś nawiązać kontakt z tą konkretną osobą i napisz to. "Wydajesz się bardzo życzliwą osobą…, optymistą…, człowiekiem ciekawym świata itp." albo "Twój uśmiech wygląda na bardzo radosny". To stwarza szansę na porozumienie, a otrzymując informację zwrotną, sprawdzisz, czy pierwsze wrażenie
cię nie zwiodło.

3. Odrobina emocji
. Jeśli napiszesz coś o swojej reakcji, na treść zawartą w profilu lub na fotki, stworzysz bardziej osobistą atmosferę, nie naruszając komfortu drugiej strony. Np. "bardzo przyjemnie mi było oglądać Twoje fotki znad morza… od razu zatęskniłem za wakacjami". Albo "kiedy przeczytałam, że interesujesz się motoryzacją, od razu poczułam, że to Twoja prawdziwa pasja".

4. Zachęć do kontaktu
. Daj drugiej stronie komfortową propozycję kontynuowania znajomości. "Jeśli znajdziesz czas, żeby do mnie napisać, będzie mi bardzo miło".

5. Zadaj pytanie
. Dobrym sposobem na podtrzymanie korespondencji jest zadanie pytania drugiej stronie. Daje to szansę osobom, które nie są zbyt biegłe w mailowym randkowaniu. Pytanie powinno jednak nawiązywać do dziedzin, które są jej bliskie. Jeśli piszesz do kogoś, kto zamieścił swoje fotki ze stoku narciarskiego lub wymienia ten rodzaj aktywności, zawsze możesz na końcu swojego maila dodać P.S. "Widzę, że jeździsz na nartach. Może polecisz mi jakieś miejsce na zimowe wakacje. A może wybierzemy się tam razem?"

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze