Dobry profil na portalu randkowym. Co napisać o sobie?

123rf

Co pisać na swoim profilu, aby zwiększyć szanse na znalezienie miłości i zminimalizować okazje do pomyłek. Bo przecież w bardzo skrótowej formie tworzymy małe kompendium wiedzy o nas – dla innych osób. Jak to zrobić dobrze?
Właściwie dobrana fotka to już część sukcesu, ale wzajemna atrakcyjność fizyczna to dopiero punkt wyjścia, a nie meta. Dlatego dobrze zastanów się, jaki Twój obraz odbija lustro, które trzymają w rękach ludzie.

Spójrz w lustro…

Czy masz jakieś charakterystyczne cechy, które wybijają się na pierwszy plan? Jakie są Twoje mocne strony, co lubią w Tobie inni? Jakie pierwsze wrażenie robisz? Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj kogoś życzliwego, ale obiektywnego.

Pamiętaj, że to, co sam/sama o sobie myślisz, nie zawsze jest całą prawdą o tobie. Pewnych cech i zachowań możesz nie być świadomy. Zdarzyło mi się prowadzić zajęcia z komunikacji dla grupy osób, które dobrze się znały, pracując od lat, w tej samej firmie.

Kiedy zapytałam: „Kto z was uważa się na dyplomatę w relacjach?” – natychmiast poderwała się Magda, 38-letnia szefowa jednego z działów. W tym momencie nastąpiła chwila ciszy, gruchnęła salwa śmiechu, a zaraz potem jakiś głos zaoponował: „Magda – przecież ty jesteś terrorystką! Z Tobą nie można negocjować!”

Inny przykład – Michał, 24-letni telemarketer, który poprosił mnie o pomoc w nawiązywaniu kontaktów. – Jakoś nie mogę przebrnąć przez etap pierwszych randek – poskarżył się.

Otworzyliśmy jego profil. Fotka niczego sobie, przedstawiająca sympatycznie uśmiechniętego Michała, a w opisie na pierwszym miejscu – poczucie humoru.

– Jak ono się objawia? – spytałam.

– Dobrze opowiadam dowcipy – odpowiedział Michał.

– A ile tych dowcipów opowiadasz na pierwszej randce? – tknęło mnie…

– No, ile się da…

Najwyraźniej randka z Michałem okazuje się bezpłatnym kabaretem. Skoro jednak żadna dziewczyna nie poprosiła o bisy… to chyba przedstawienie nie było zbyt udane.

Jak widzicie nie trudno o „drobną” niespójność między obrazem, który pielęgnujemy, a tym, który widzą inni. Dlatego – zanim przystąpisz do krótkiej charakterystyki własnej osoby – postaraj się, aby była ona jak najbardziej wiarygodna, spójna i… obiektywna.

Kogo szukasz, czyli co jest dla Ciebie ważne?

Zastanów się także nad tym, co jest dla Ciebie istotną rzeczą w relacji. Bez czego nie możesz się obejść? Jakie cechy partnera są podstawą do zbudowania związku?