1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Bo kobiety też lubią sex-shopy!

Bo kobiety też lubią sex-shopy!

123rf.com
123rf.com
Damski salon fryzjerski? Yes. Butik z kobiecymi ciuszkami? Owszem. Sex-shop tylko dla kobiet? TAK!!

Powoli także w Polsce dokonuje się przemiana dotycząca ról kobiet i ich seksualności. To, co jeszcze chwilę temu było nie do pomyślenia: kobiety kupujące erotyczne zabawki w sex-shopach, dziś już jest faktem. Co więcej – wzorem słynnych, europejskich sklepów  przeznaczonych głównie dla kobiet, jak Erotic Emporium z londyńskiego Soho czy Kiki de Montparnasse ze słynnej dzielnicy Paryża, i u nas można już kupować w butikach dla kobiet. Na razie tylko w sieci, ale to i tak duża zmiana.

Czego klientki szukają w sex-shopach dla kobiet? – Nie tylko wibratorów, ale produktów, które urozmaicą lub ożywią ich życie seksualne, także w parze. Wybór zabawek erotycznych zależy między innymi od tego, czy kobieta jest singielką, czy pozostaje w relacji hetero- czy homoseksualnej. Kieruje się estetyką, funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Widać wyraźną zmianę – cena jest ważna, ale w przypadku produktów tak intymnego użytku schodzi na dalszy plan – mówi Marta Niedźwiecka, prowadząca Pussy Project i internetowy sklep z erotyką dla kobiet sexshop-dlakobiet.

Ogromny wpływ na zakup odpowiednich gadżetów ma też dbałość o zdrowie. Aby utrzymać w dobrej formie mięśnie Kegla, kobiety decydują się na kulki gejszy. Popularnością cieszą się również akcesoria wzbogacające grę wstępną, np. kosmetyki, świece, olejki do masażu, ale też dildo - sztuczny członek, pomocny w treningu masturbacyjnym, a przy tym fajna zabawka.

A czego kobiety unikają? Rekwizytów o czysto fizjologicznych kształtach, bo przecież wcale nie chcą zamienić prawdziwego mężczyzny na plastikowy wibrator!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze