1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. „Uwolnij namiętność i pożądanie” - kampania edukacyjna

„Uwolnij namiętność i pożądanie” - kampania edukacyjna

123rf.com
123rf.com
Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna „Uwolnij namiętność i pożądanie”. Celem akcji jest popularyzowanie wiedzy o pozytywnej roli seksualności i intymności w życiu człowieka.

Czy Polacy mają problem z namiętnością i pożądaniem? Według badań seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego „Seksualność Polaków 2011”, aż 6 proc. kobiet w wieku 15-59 lat zmaga się z problemem zbyt małych potrzeb seksualnych, a 7% ocenia swoje potrzeby jako zbyt małe w porównaniu z pragnieniami partnera.

- Zdrowie seksualne jest niezwykle ważne dla pozytywnego rozwoju osobowości, komunikacji i miłości – mówi prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, członek Rady Naukowej kampanii. - Celem akcji informacyjnej jest pokazanie Polakom, że warto cieszyć się seksem oraz przekazanie niezbędnej wiedzy tym osobom, które na co dzień zmagają się z tematem obniżonego libido - dodaje.

Przyczyna obniżonego libido tkwi zazwyczaj w psychice lub biologii. Może to być przepracowanie i przemęczenie, szybkie tempo życia, stres, reakcję depresyjną, zmiany w związku, brak potrzeby ciepła czy zrozumienia wśród partnerów, zaniżone poczucie własnej wartości, urazy uczuciowe i seksualne czy stereotypy kulturowe. W odniesieniu do kobiet warto wiedzieć również o tym, że niski pociąg seksualny może być związany np. ze zmianami hormonalnymi w czasie menopauzy, efektem końca kobiecej płodności, naturalną konsekwencją starzenia się, chorobami ginekologicznymi lub zażywaniem niektórych grup leków (np. antydepresyjnych czy antykoncepcyjnych).

- W zależności od przyczyn niskiego libido, stosuje się różne metody zwiększania potencji seksualnej. Najlepsze efekty przynosi interdyscyplinarne podejście. Można tu wymienić na przykład: terapię zaburzeń emocji, terapię par, stosowanie lekarstw, w tym medycyny naturalnej i suplementów diety – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomasz Niemiec, ginekolog, członek Rady Naukowej kampanii.

Organizatorzy kampanii uruchomili specjalną stronę internetową , na której można dowiedzieć się m.in. czym jest libido, pożądanie, namiętność, co wpływa na niski pociąg seksualny i jak pobudzić aktywność seksualną, przeczytać porady lekarzy z zakresu seksuologii i ginekologii oraz zadać pytanie ekspertom.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze