1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Współczucie pomaga przeżyć rozwód

Współczucie pomaga przeżyć rozwód

123rf.com
Dla niektórych rozwód jest po prostu rozstaniem a ono częścią życia. Dla innych - tragedią, z którą nie są się w stanie pogodzić przez długie lata albo w ogóle.

W Psychological Science czytamy, że postawa wobec rozwodu jest uzależniona od jednej cechy osobowości - współczucia, a dokładniej połączenia dobroci wobec siebie, doceniania człowieczeństwa w każdej istocie ludzkiej, świadomości, że emocje przychodzą i odchodzą. - Ta cecha wpływa na elastyczne podejście do życia - mówi dr David A. Sbarra. - W obliczu rozwodu pomaga bardziej niż poczucie własnej wartości, odporność na depresję, optymizm czy łatwość wchodzenia w relacje. W przeżyciu rozwodu pomaga zaufanie procesowi życia i zrozumienie, że utrata relacji jest częścią ludzkiego doświadczenia.

Jednak eksperci przyznają, że nie jest to łatwe zadanie. Według Sbarra nie jest prosto zmienić swoją osobowość, ale można zmienić postrzeganie tego, co nam się przydarza. Samych naukowców zaskoczył fakt, że rozwód jest często trudniejszym doświadczeniem dla mężczyzn niż dla kobiet.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze