1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. 10 kroków do duchowego partnerstwa (cz. 1)

10 kroków do duchowego partnerstwa (cz. 1)

123rf
Co można zrobić, żeby związek był głęboki, spełniony i obdarzający błogością? Według nauk buddyjskich należy przemienić relację w duchowe partnerstwo. Wówczas związek przyniesie nam rozwój osobisty oraz szczęście. Oto 10 wskazówek.

1. Zobowiążcie się do czegoś wyższego Chodzi o to, żeby nie szukać tylko fizycznego spełnienia, materialnego zabezpieczenia czy emocjonalnego wsparcia, tylko podążać w stronę duchowej ewolucji. Możecie nawzajem pomagać sobie w stawianiu się bardziej „oświeconą istotą”, czyli tak naprawdę w byciu sobą prawdziwym.

2. Stań się taka, jakiego chcesz partnera

Sporządź listę cech, które chcesz, aby miał partner. Pragniesz, aby był stabilny finansowo? Sama taka się stań. Marzysz, żeby medytował? Siadaj do medytacji. Ma być rockowym muzykiem? Zainteresuj się rockiem. Ma być zabawny? Baw się. To, czego szukamy u innych ludzi, to aspekty nas samych, z którymi nie czujemy się komfortowo, bo ich nie znamy. Żyj pełnią siebie, a twój związek stanie się pełny.

3. Oczyść stare relacje

Pomyśl o swoich eks. Co przychodzi do głowy? Jeśli to jest coś innego niż dobre uczucia, masz coś do zrobienia. Naucz się przebaczać. Bez względu na to, jak bolesna była twoja przeszłość, puść stare urazy. Jeśli one są w tobie, są i w twoim związku.

4. Wykorzystaj „śmierć” do rozwoju

Nie ma zmiany i postępu bez wcześniejszej „śmierci”. Naucz żegnać się to, co odeszło. W tobie, twoim życiu, między wami. Zmieniajcie się, swoje otoczenie, pasje. Zamykajcie stare etapy. Bez tego nie ma uzdrowienia, nie ma początku bez końca. Duchowi partnerzy wspierają się w tym procesie ciągłego umierania i odradzania się.

5. Codziennie medytuj

Praktyki medytacji przynosi duchowe i fizyczne korzyści. Chcesz duchowego partnerstwa, podejmij wysiłek, żeby poczuć swoją duchowość. Spotkaj się ze sobą na głębokim poziomie w ciszy i spokoju. Nie lękaj się swoich stłumionych bolesnych emocji, które możesz poczuć w medytacji. Jeśli ich nie uwolnisz, między tobą a partnerem pojawią się sytuacje, które je wyzwolą. Medytacja jest skuteczny sposobem, żeby się ich skutecznie pozbyć, transformując je na pozytywne emocje. Jeśli medytujemy, więcej jest w nas współczucia, miłości, dobroci i uważności na drugiego człowieka.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze