1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Pierwsza randka – 6 rad

123rf.com
Pierwsze spotkanie z mężczyzną może być stresujące. Napięcie jest tym większe, im bardziej on nam się podoba. W takiej sytuacji warto trochę przygotować się do pierwszej randki. Oto 6 rad.

1. Ubiór. W zależności od tego, w jakim miejscu odbywa się randka, ubierz się odpowiednio. Wiadomo - na spacer w lesie nie ubieraj się wieczorowo, do eleganckiej restauracji nie idź w rozciągniętym swetrze. Zwykle nie sprawdza się przesada i dziwaczność. Wybieraj opcje środkowe – dobre dżinsy, niepretensjonalna sukienka. Ubierz się, ale nie przebierz. Ubiorem delikatnie podkreśl swoje atuty.

2. Perfumy i makijaż. Nie maluj twarzy jak klaun, nie wylewaj na siebie litra perfum. Najbardziej pociąga to, co subtelne i nieuchwytne. Jest intrygujące i seksowne.

3. Mniej słów, więcej słuchania. Rozmowa podczas pierwszego spotkania jest istotna. Pamiętaj jednak, żeby nie zdradzać o sobie za dużo. Możesz mówić o swojej pracy, pasjach, poglądach, ale na pierwszej randce nie mów zbyt dużo o życiu osobistych i tajnikach twojej psychiki. Zostań dla niego zagadką, którą zapragnie sam rozwiązać. Zamień się raczej w słuchacza. On poczuje się dostrzeżony, będzie mógł rozwinąć swój „pawi ogon”, a ty skryjesz się za atmosferą tajemnicy. Bądź przy tym miła i życzliwa. Nie bój się też chwil ciszy, które między wami zapadną. W ten sposób pokażesz swoją wewnętrzną pewność.

4. Telefon. Nie kładź go na stole, nie trzymaj w ręku. Jeśli czekasz na ważny telefon, szczerze o tym powiedz. W przeciwnym razie wycisz go i schowaj do torebki.

5. Jedzenie. Jeśli umówiliście się w restauracji lub kawiarni, poczekaj aż on zachęci cię do złożenia zamówienia. Wybierz coś, co można zjeść w nieskomplikowany sposób (po co dodatkowo się denerwować). Zdecyduj się na opcję środkową – nie zamawiaj zbyt mało ani zbyt dużo.

6. Dotyk. Czy podać rękę, dać się przytulić, pocałować? Idź za głosem swojego ciała. Ty podaj rękę, możesz delikatnie dotknąć jego ramienia czy dłoni. Pozwól, żeby on zainicjował dalsze kroki, wczuj się w siebie, jak chcesz na nie odpowiedzieć. Przede wszystkim bądź sobą, to jest coś, co ci wychodzi najlepiej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze