1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak poprawić związek

Jak poprawić związek

123rf.com
Wszystkie relacje - nawet te najbardziej harmonijne - wymagają ciągłej opieki i uważności. Codziennymi, prostymi nawykami można sprawiać, że związek będzie przynosił nam coraz więcej szczęścia.

Julie Orlov, psychoterapeuta i autorka książki The Pathway to Love, wymienia 5 sposobów, które mogą sprawić, że wasz związek poprawi się natychmiast.

1. Skoncentruj się na tym, za co kochasz o swojego partnera

Po spędzeniu razem miesięcy i lat, kiedy wiele dni wypełnionych jest stresem dnia codziennego, zapominamy skupiać się na tym, co w ukochanej osobie jest pozytywne. Koncentrujemy się raczej na „litanii” czego to on nie zrobił lub przestał robić. Julie Orlov radzi świadomie przypominać sobie, co sprawiło, że zakochaliśmy się w sobie. I nie wystarczy sobie tego przypomnieć, tylko podzielić się tym z partnerem.

2. Dotykaj partnera

Kiedy mamy ze sobą dobry kontakt fizyczny, trudniej jest pozostawać na siebie zamkniętym, trudniej jest żywić do siebie złość czy inne negatywne uczucia. Dlatego jak najczęściej się przytulajcie.

3. Słuchaj swojego partnera

Poświęć trochę czasu i wiele uwagi, żeby z pełnym zaangażowaniem i empatią słuchać, co mówi twój partner. Bądź uważna na to, co mówi o swoich uczuciach, potrzebach. Słuchaj, czego on chce, obserwuj jak się zachowuje. Bądź na bieżąco z tym, co u niego w życiu się dzieje.

4. Podchodź do życia z humorem i dystansem

Humor i wynikający z niego dystans uzdrawia. Daje zupełnie inną perspektywę na związek i życie niż postawa pełna pretensji, lęku, napięcia. Spróbuj w każdej sytuacji znaleźć pozytywny aspekt i razem się z tego śmiejcie.

5. Dbaj o intymność w związku

Połączenie seksualne dwojga kochających się ludzi jest bliskie świętości. Jeśli wspólnie dbacie o swoje życie intymne, okazujecie sobie miłość w piękny sposób. Więź, która was łączy, umacnia się.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze