Odśwież swój związek w łóżku

Odśwież swój związek w łóżku
123rf.com

Każdy związek zalicza w pewnym momencie spadek temperatury – to normalne. Ale warto jest raz na jakiś czas ją podnosić.
Oto kilka wskazówek, od których możesz zacząć, jeśli twoje stare sposoby nie działają.

Na początku pamiętaj: nawet jeśli czujesz, że to ty zaniedbałaś swojego partnera, to ty też masz prawo do otrzymywania przyjemności od niego, tak samo zasługujesz na pieszczoty i pożądanie z jego strony.

Wzbudzenie czy wzmocnienie pożądania to nie jest zadanie jednej osoby ale pary. Oboje musicie tego chcieć, mieć na to czas i ochotę. Obarczanie kogoś poczuciem winy czy niechęcią, bo coś od razu nie gra, bo efekty nie są spektakularne etc., prowadzi donikąd.

Hamowanie pożądania lub rozbieżności w waszych potrzebach to problem, który kwitnie w jednej parze na trzy. Nie tłumcie swojego pożądania i rozmawiajcie o swoich potrzebach – brak komunikacji w waszym związku i narastający wokół pożądania problem to pierwszy krok do rozpadu i utraty bliskości w waszym związku.

Silne pożądanie seksualne trwa w związku nie dłużej niż dwa lata, a często nie dłużej niż pół roku. To, co jest potem, wymaga waszej współpracy i dawania sobie dużo ciepła i czułości. Jedna na pięć par to tzw. białe małżeństwo – gdzie do zbliżenia dochodzi nie częściej niż kilka razy do roku. Dopóki obu stronom to pasuje, nie ma w tym nic złego.

ZAMÓW

E-WYDANIE

Dotyk to wstęp do odzyskania intymności i bliskości. Czy przyłapujesz się czasem na tym, że nie patrzysz na partnera, kiedy on mówi? Czy zdarza ci się przez cały dzień go nie dotknąć, choć mijacie się w mieszkaniu albo razem siedzicie na kanapie? Przypomnij sobie, jak go kiedyś dotykałaś, i spróbuj to powtórzyć.

Dotyk dotykowi nierówny. Co innego smyranie się po głowie czy drapanie po plecach podczas oglądania wiadomości, co innego masaż stóp, a co innego dotyk, który zaprosi go do sypialni. Ty też pokaż mu, że sprawia ci przyjemność, gdy on ciebie dotyka, głaszcze czy pieści.

Na zaproszenie do sypialni nie trzeba czekać. Można wyjść z inicjatywą samemu – mniej lub bardziej dosłownie: od zaproszenia na wino i truskawki do łóżka po zaskakujący intymny masaż przed snem. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi być zaskakiwany, można to wykorzystać: pod prysznicem, tuż przed wstaniem z łóżka czy przed wyjściem do znajomych.

Czy znacie swoje fantazje erotyczne? Czy opowiadacie sobie o swoich snach erotycznych? Jaki macie stosunek do gadżetów? Czy eksperymentujecie w łóżku? Może za rutyną kryje się nieznajomość pragnień partnera. A może to on nie zna twoich?

Pamiętaj, seks nie ma być dla niego nagrodą za to, że posprzątał mieszkanie, czy karą dla ciebie, bo nie masz dziś ochoty. Powinien być dobrowolny i dawać wam radość. No, chyba że radość sprawia ci nagradzanie partnera za każdym razem, bo wiesz, że wydarzy się coś cudownego.

W łóżku nie zawsze musi się udać. Czasem któreś z partnerów kończy szybciej, czasem zdarzy się „mały wypadek przy pracy”; podchodźcie do tego z humorem, powaga i zmarszczone z wysiłku czoło to ostatnie, czego wam potrzeba.

Brak aktywności seksualnej przez dłuższy czas nie sprawi, że będziecie bardziej niż kiedykolwiek pobudzeni czy „sprawni”; brak aktywności usypia – miejcie to na uwadze.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>