1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

W kim łatwo zakochać się latem?

123rf.com
123rf.com
W mężczyźnie, którego mózg wytwarza dużo dopaminy. Według Helen Fischer, znanej amerykańskiej antropolog i doradczyni randkowego portalu chemistry.com, to Badacz. Jak go rozpoznać na wakacjach?

Badacz to poszukiwacz wrażeń. Droga mniej uczęszczana to dla niego obietnica przeżycia czegoś tajemniczego i ekscytującego. Poszukuje przygód - umysłowych i zmysłowych. Są Badacze, którzy cieszą się z przebitej opony, wszak to jakiś zwrot akcji. Typowy Badacz jest niecierpliwy, spontaniczny i z energią rozwijający swoje rozliczne pasje. Codzienna rutyna nudzi go, powtarzalność jest dla niego nie do zniesienia a czekanie oznacza powolną śmierć. Przede wszystkim pragnie nowości.

Ma liberalne poglądy polityczne, w życiu prywatnym jest elastyczny i z łatwością wchodzi w różne role. Ryzyko różnego natężenia jest nieodłączną częścią jego życia. W dobry nastrój wprawiają go tylko to, co intensywne. Jeśli nie zajmuje się czymś, co go absorbuje, łatwo się nudzi. A nuda to jego najgorszy wróg. Ceni sobie wszelkie zakłócenia ustalonego porządku. Z reguły jest optymistyczny, niezależny, a także dość lekceważący dla innych. Często zmienia miejsca pracy, zainteresowania, towarzystwo ludzi, którzy już go nie bawią. Wśród rozwodników najwięcej jest właśnie Badaczy. Ta nieustanna potrzeba nowych doznań uwarunkowana jest genetycznie.

U Badaczy gen DRD4 zawiaduje aktywnością hormonu dopaminy w obszarach mózgu związanych z myśleniem, odczuwaniem i motywacją. Więcej Badaczy to mężczyźni, chociaż różnica jest niewielka. Osobniki te z reguły mieszkają w wielkich miastach, bo tam ciągle coś się dzieje. Jeśli Badacz bazgrze bezmyślnie na papierze, najczęściej są to abstrakcyjne, asymetryczne kompozycje, wskazujące na akcję i ruch. To znak silnej aktywności dopaminy. Badacz z reguły jest impulsywny, pozbawiony zahamowań, niewiele robi sobie z tego, że coś nie wypada. Ma podatność na wpadanie w nałogi. Można go poznać po śmiałych wyczynach, ciętych ripostach, planach na ostatnią chwilę, momentach intelektualnych olśnień. Tworzenie jest dla Badacza tak naturalne jak dla orłów latanie.

Charakterystyczną jego cechą jest ciekawość, często ma doskonałe wykształcenie i więcej zainteresowań niż przeciętny człowiek. Cena, czas, trudności nie mają znaczenia - Badacz musi wiedzieć. Dzięki aktywnej dopaminie wyśmienicie radzi sobie z podzielnością uwagi, koncentracją i zapamiętywaniem. Hormon ten pobudza również motywację i dążenie do celu - najskuteczniejsze bodźce do działania. Wpływa także na entuzjazm, asertywność i pragnienie sukcesu. Jednocześnie jednak Badacz, który nie zaprząta sobie głowy terminami, potrafi odkładać sprawy na później. Aż do ostatniej chwili. W czasie kryzysu potrafi zachować spokój, działać z rozmachem, szybko i strategicznie.

Badacz uwielbia sytuacje podbramkowe. Ma głęboką potrzebę niezależności, jest niekonwencjonalny i niekonformistyczny. Ufa swojej intuicji. Porywa się na przedsięwzięcia, które innym wydają się niemożliwe. Dla niego życie to loteria, gdy upadnie otrzepuje się i idzie dalej. Nie opłakuje strat. Często odnosi sukces, to Badacze mają najwyższe zarobki. Typowy Badacz nie lubi się poświęcać, chce być wolny. Ale jest hojny, czasem w wyniku impulsu potrafi obdarować niezwykłym prezentem. Ceni przyjaciół, którzy są interesujący albo potrzebni. Jest optymistą, posiada abstrakcyjne poczucie humoru i lubi oddawać się przyjemnościom.

Badacz może posiadać również negatywne cechy. Nadmiar kreatywności znajduje się blisko szaleństwa, dlatego zdarza się że Badacze zapadają na psychozę maniakalno-depresyjną. Może bezwiednie deptać uświęcone zasady swoich krewnych, ma skłonność do romansów, bywa nieprzewidywalny, niesolidny, niezorganizowany, może zamknąć się w sobie albo popaść w narcyzm. Nie poświęca uwagi samoanalizie, dlatego może wydawać się powierzchowny, nie jest ani lojalny, ani bezpośredni, ani skromny. Jeśli nie jesteś w stanie dotrzymać mu kroku, pójdzie bez ciebie. Badacza poznasz po stwierdzeniach typu: „Kto nie ryzykuje, ten nie ma”, ,,Żyj jak chcesz i pozwól żyć innym”, „Pragnę wysączyć życie do dna”, „Ten, kto się waha, jest zgubiony”.

Badacz i miłość

Kogo szuka Badacz? Kogoś, kto wyruszy z nim na spotkanie przygody - w łóżku, w rozmowie, w podróży. Czyli najczęściej drugiego Badacza. Przeżywa miłość wesołą i beztroską. Romantyczna domowa kolacja przy blasku świec czy wieczór przed telewizorem to randka nie dla niego. Prędzej zabierze partnera na koncert, przerażający film albo wyprawę dookoła świata. Ale potrafi słuchać i rozmawiać. Jest ciekawy, dlatego wypyta o wszystko, co go interesuje. Będzie patrzył prosto w oczy i często się śmiał. Ma absurdalne poczucie humoru. Posługuje się językiem barwnym i oryginalnym. Jednak z trudnością przychodzi mu rozmowa o sobie. Namowę na zwierzenia może zbyć dowcipem. Badacz szybko obdaruje cię zaskakującym prezentem, może mu się zdarzyć taniec na ulicy. Badacze są najbardziej rozbudzeni seksualnie, mają swobodne podejście do tych spraw. Dla niego seks niekoniecznie związany jest z miłością. Badaczom z trudem przychodzi zaangażowanie w związek, dopóki nie znajdą prawdziwego towarzysza przygód. Wtedy Badacz może być ekscytującym, namiętnym i oddanym partnerem.

Miłosne rady dla Badacza

  • Działaj powoli, nie angażuj się w związek zbyt szybko.
  • Na wczesnym etapie związku nie szafuj prezentami.
  • Nie składaj obietnic, których nie możesz dotrzymać.
  • Nie bierz szczerej troski za próbę ograniczenia swobody. Wyluzuj.
  • Nie od razu spisuj na straty kogoś, kto jest spokojny, uporządkowany, spolegliwy i wygląda na konserwatywnego i bez poczucia humoru. Nie musi być nudny.
  • Nie zaczynaj od psot i dowcipów. Najpierw daj się poznać. Opowiedz coś o sobie, nie daj się prosić.
  • Jeśli znajdziesz kogoś, na kim naprawdę ci zależy, zrezygnuj z innych randek.
  • No i nie przesadzaj.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze