fbpx

Przepis na udane małżeństwo

Przepis na udane małżeństwo

” I żyli długo i szczęśliwie” to marzenie niemalże każdej pary wstępującej w związek małżeński.
Życie w związku, zwłaszcza małżeńskim, wymaga od nas dużo pracy nie tylko nad relacjami, lecz także nad sobą. Oto lista 10 porad, które mogą ułatwić wspólne pożycie , a którymi podzieliły się z nami pary o długoletnim stażu w byciu mężem i żoną. Zobaczcie!

1. Prawda objawiona, czyli komunikacja. Jest ona podstawa KAŻDEJ dobrej i zdrowej relacji, a na takiej nam w małżeństwo szczególnie zależy. Nie bójmy się mówić o swoich uczuciach, odczuciach, potrzebach czy pomysłach.
2. Zapominajcie szybko o złych chwilach. Zdarzają się, gdyż życie nie zawsze usłane jest różami. Warto jednak nie przywiązywać do niech możliwie największej uwagi.
3. Regularnie przypominajcie sobie o miłości, która was połączyła. Mówcie sobie miłe rzeczy, przytulajcie się, całujcie i pamiętajcie o seksie – jest bardzo ważny.
4. Wychowywanie dzieci to trudna i czasami stresująca praca, jednak one szybko dorastają i są najlepszym owocem waszej miłości.
5. Nie skupiajcie się na drobnostkach i błahych problemach. Za 10 lat nikt nie będzie pamiętał, o tym kto nie wyrzucił śmieci, czy zostawił kubek po kawie w salonie.
6. Choć raz w miesiącu napełnij lodówkę przysmakami, które on /ona uwielbia, wszak życie składa się z małych przyjemności.
7. Budując szczęśliwe małżeństwo, musicie pamiętać o przestrzeni tylko dla siebie i realizowaniu własnych planów, marzeń i potrzeb. Będąc osoba spełnioną lepiej ci będzie z partnerem.
8. Nie zamykajcie się ze swoimi problemami, partner jest także od tego by was wspierać, gdy życie nie układa się na „różowo”. Pamiętajcie, że działa to w obie strony!
9. Idźcie na kompromis. To wcale nie znaczy, że macie rezygnować z siebie, ale warto jest spotkać się przy podejmowaniu decyzji, gdzieś po środku.
10. Starajcie się cały czas. Małżeństwo to ciągła, nieprzerwana praca obu zainteresowanych stron.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze