Przepis na udane małżeństwo

” I żyli długo i szczęśliwie” to marzenie niemalże każdej pary wstępującej w związek małżeński.
Życie w związku, zwłaszcza małżeńskim, wymaga od nas dużo pracy nie tylko nad relacjami, lecz także nad sobą. Oto lista 10 porad, które mogą ułatwić wspólne pożycie , a którymi podzieliły się z nami pary o długoletnim stażu w byciu mężem i żoną. Zobaczcie!

1. Prawda objawiona, czyli komunikacja. Jest ona podstawa KAŻDEJ dobrej i zdrowej relacji, a na takiej nam w małżeństwo szczególnie zależy. Nie bójmy się mówić o swoich uczuciach, odczuciach, potrzebach czy pomysłach.
2. Zapominajcie szybko o złych chwilach. Zdarzają się, gdyż życie nie zawsze usłane jest różami. Warto jednak nie przywiązywać do niech możliwie największej uwagi.
3. Regularnie przypominajcie sobie o miłości, która was połączyła. Mówcie sobie miłe rzeczy, przytulajcie się, całujcie i pamiętajcie o seksie – jest bardzo ważny.
4. Wychowywanie dzieci to trudna i czasami stresująca praca, jednak one szybko dorastają i są najlepszym owocem waszej miłości.
5. Nie skupiajcie się na drobnostkach i błahych problemach. Za 10 lat nikt nie będzie pamiętał, o tym kto nie wyrzucił śmieci, czy zostawił kubek po kawie w salonie.
6. Choć raz w miesiącu napełnij lodówkę przysmakami, które on /ona uwielbia, wszak życie składa się z małych przyjemności.
7. Budując szczęśliwe małżeństwo, musicie pamiętać o przestrzeni tylko dla siebie i realizowaniu własnych planów, marzeń i potrzeb. Będąc osoba spełnioną lepiej ci będzie z partnerem.
8. Nie zamykajcie się ze swoimi problemami, partner jest także od tego by was wspierać, gdy życie nie układa się na „różowo”. Pamiętajcie, że działa to w obie strony!
9. Idźcie na kompromis. To wcale nie znaczy, że macie rezygnować z siebie, ale warto jest spotkać się przy podejmowaniu decyzji, gdzieś po środku.
10. Starajcie się cały czas. Małżeństwo to ciągła, nieprzerwana praca obu zainteresowanych stron.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link