1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Pielęgnacja
 4. >
 5. Jak skutecznie zmyć SPF? Najważniejsze zasady

Jak skutecznie zmyć SPF? Najważniejsze zasady

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera
SPF to przyjaciel każdej zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Chroni ją niczym tarcza przed oznakami starzenia, przebarwieniami i utratą jędrności. Trzeba jednak pamiętać nie tylko o dokładnej aplikacji filtra na całą twarz, ale i dogłębnym zmywaniu produktu każdego wieczoru. Jak skutecznie usuwać krem przeciwsłoneczny z porów?

Skuteczna metoda zmywania SPF

Filtry chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego bardzo mocno utrzymują się na skórze i wnikają w głąb porów. Ze względu na to, że najczęściej korzysta się z nich w okresie letnim – podczas wyjazdów nad morze czy kąpieli w basenie – spora część z nich cechuje się odpornością na wodę. Zachowują się niczym wodoodporny makijaż, który trudno zmyć bez specyfików. Warto przy tym zaznaczyć, że SPF powinno się aplikować przez cały rok.

Jedyną skuteczną metodą, która pozwala dokładnie usunąć filtr przeciwsłoneczny ze skóry, jest oczyszczanie dwuetapowe. Polega ono na zastosowaniu dwóch produktów myjących o różnych właściwościach.

Najpierw używa się tłustego, emulgującego kosmetyku na bazie olejów, który rozpuszcza makijaż lub krem i usuwa je z wierzchniej warstwy skóry. Następnie stosuje się delikatniejszy preparat myjący. Oczyszcza on pory i pozbywa się resztek SPF. Powinien mieć także właściwości nawilżające i dawać poczucie gładkiej, odżywionej cery.

Jakie kosmetyki najlepiej wykorzystać?

Na to pytanie tego lata odpowiada firma Hagi, która przygotowała zupełnie nową, rewolucyjną linię produktów do oczyszczania i nawilżania twarzy Aqua Zone. Kluczowym składnikiem wszystkich kosmetyków serii jest AQUAXYL™ – kompleks trzech związków sacharydowych, który wykazuje aż trzykierunkowe działanie. Dzięki temu wzmacnia barierę hydrolipidową, pobudza skórę do regeneracji i maksymalizuje nawilżenie.

W pierwszym etapie oczyszczania twarzy z SPF najlepiej zastosować masełko do demakijażu Aqua Zone. To naturalny emulgator składający się z mieszanki olejów roślinnych. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, nie zostawia tłustego filmu i natychmiast rozpuszcza znajdujące się na twarzy kosmetyki. Dodatkowo nie szczypie w oczy i daje uczucie odświeżenia oraz ukojenia.

Produkt potrzebny do drugiego etapu to np. żel galaretka do mycia twarzy. Wyróżnia się innowacyjną konsystencją, która nadaje oczyszczaniu relaksującego wymiaru. Po nałożeniu na skórę galaretka zmienia się w miękką chmurkę, a ta dociera w głąb porów i pozbywa się zalegającego w nich SPF. Formuła pozwala nie tylko na dogłębne oczyszczenie, ale również wspiera mikrobiom cery i nawilża.

Taki duet kosmetyków myjących sprawdzi się do każdej skóry, nawet z takimi objawami jak:

 • świąd;
 • łuszczenie;
 • nadwrażliwość;
 • zaczerwienienie;
 • uczucie ściągnięcia.

Aqua Zone od Hagi – zbawienne właściwości

Nowa linia Aqua Zone od Hagi łączy w sobie właściwości ultranawilżającego składnika AQUAXYL™ i roślinnej gliceryny. Kosmetyki wzmacniają barierę hydrolipidową i nadają się do wszystkich typów cery. Badania aparaturowe* przeprowadzone na 20 probantkach potwierdzają, że połączenie masełka do demakijażu z żelem galaretką skutecznie usuwa SPF ze skóry, a dodatkowo:

 • daje uczucie nawilżenia;
 • zapewnia ukojenie i regenerację;
 • pozostawia skórę miękką i gładką.

Wszystkie produkty z nowej serii znajdują się na stronie internetowej https://hagi.com.pl/pl/c/dla-niej/kosmetyki-do-twarzy/linie-twarz/aqua-zone/. Poza artykułami do oczyszczania są wśród nich także kremy intensywnie nawilżające do każdego rodzaju skóry. Czysta i nawodniona cera to klucz do promiennego i młodego wyglądu na lata!

*Badanie przeprowadzone dla masełka do demakijażu AQUA ZONE w dniach 22–29.03.2024 r. na 20 probantach przez GBA Polska.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze