1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Jak najszybciej spalić kalorie?

Jak najszybciej spalić kalorie?

123rf.com
Nie od dziś wiadomo, że czekolada poprawia nastrój. Uwaga: zasada działa, jeśli potem nie będziemy się zamartwiać zjedzonymi kaloriami. Tym bardziej, że przez godzinę ćwiczeń możesz je spalić w całości.

Oto kilka aktywności fizycznych, przy których spalisz kilkaset kalorii przez godzinę

Pływanie w płetwach

Im częściej będziemy zmieniać styl (żabka, kraul, motylek, pływanie na plecach) i im energiczniej będziemy się ruszać, tym więcej kalorii spalimy. Pośladom posłuży pływanie w płetwach (zginamy lekko nogi w kolanach i uruchamiamy biodra).

Ile kalorii spalisz? ok. 500 kcal

Body combat

To mieszanina ciosów boksu, karate I gimnastyki. Przy dźwiękach głośnej muzyki atakujesz (kopiąc i uderzając pieścią) niewidzialnego przeciwnika. Modelujesz mięśnie klatki piersiowej i brzucha,  a przy tym wyrzucasz z siebie cały stres.

Ile kalorii spalisz? ok. 350-400 kcal  

Skakanie na skakance

Skakanka, znana z dziewczyńskich zabawa na podwórku, wkracza do świata fitnessu. Skakanie na skakance nie tylko zabija kalorie, ale także poprawia ogólną koordynację ruchową, działo antycelulitowo i wzmacnia układ krwionośny.

Ile kalorii spalisz? ok. 550 kcal

Spinning

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym w klubie nie przypominają rekreacyjnej jazdy na rowerku przed telewizorem. Spinning polega na pedałowaniu w rytm muzyki, w zmiennym tempie (przyspieszając i hamując zgodnie z tempem nadanym przez instruktora), wraz z ćwiczeniami dodatkowymi obok roweru.  Pomaga wymodelować nogi, pośladki, mięśnie brzucha, ale też zwiększa ogólną wydolność organizmu. Sesja nie powinna trwać więcej niż 45 min, żeby nie przeciążyć stawów.

Ile kalorii spalisz? ok. 700 kcal

Body pump

Ćwiczenia gimnastyczne  z użyciem sztangi. Zajęcia mogą się wydawać statyczne, ale pozwalają wymodelować uda, mięśnie brzucha i klatki pierściowej. I wzmacniają ręce, w tym tak triceps, co chroni przed „powiewającymi firankami”

 Ile kalorii spalisz?
ok. 700 kcal

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze