Domowe sposoby na przeziębienie

123RF.com

Jesień nieuchronnie niesie ze sobą ryzyko przeziębienia. Jak uniknąć leżenia w łóżku i szybko wrócić do naszego rytmu życia? Oto kilka domowych metod na niechciane przeziębienie.
Jak uniknąć przeziębienia? Jak do znudzenia powtarzają nasze mamy, babcie i ciotki – jesienią nosimy przy sobie szalik i czapki, bo w każdej chwili słoneczny dzień może zamienić się w naprawdę chłodny i wietrzny wieczór. Pijemy herbatę z cytryną i miodem i staramy się nie wychłodzić organizmu – także w nocy. Zamiast spać przy otwartym oknie, przewietrzmy porządnie sypialnię przed snem, ale potem zamknijmy okno, żeby chłodniejsze powietrze nie sprawiło, że rano nie będziemy mogli wydobyć z siebie głosu. Amatorzy sportów powinni już teraz zacząć ubierać się na tzw. cebulkę, a wysiłek fizyczny zaczynać od spokojnej ale skutecznej rozgrzewki.

Kiedy już dopadnie nas choroba ze wszystkimi swoimi atrakcjami: od bólu głowy po kaszel, spróbujmy zastosować domowe sposoby na przeziębienie, pamiętając o złotej zasadzie: leczone trwa siedem dni, nieleczone – tydzień. Szybciej się go nie pozbędziemy, ale możemy uczynić znośniejszym.

Jeśli decydujemy się na domowe sposoby walki z przeziębieniem, zacznijmy od dwóch rzeczy: zostania w domu i ugotowania rosołu. Im mniejszy kontakt z nieprzyjaznym środowiskiem, kiedy pęka nam głowa a nos rozpada się przy każdym kichnięciu na tysiąc kawałków, tym lepiej. A rosół z kury – choć sam w sobie nie ma właściwości leczniczych – dobrze nas rozgrzeje.