1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło poleca

Już jest nowy numer „Zwierciadła”

Marcowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” z Anną Jantar na okładce. W temacie miesiąca o tym  jak odnaleźć radość w macierzyństwie i w życiu. 

Od tragicznej śmierci  Anny Jantar mija właśnie 40 lat. W tym roku obchodziłaby 70. urodziny. Legenda. Gwiazda. Jaka była, na czym polega jej fenomen, dlaczego do dziś śpiewa się jej piosenki, fani palą znicze na jej grobie, organizuje się koncerty, a pamięć o niej jest wciąż żywa? Na te pytania próbują odpowiedzieć jej córka i przyjaciele. Tekst Katarzyny Skrzydłowskiej-Kalukin.

Nasz Temat miesiąca zatytułowaliśmy: „Wypalone matki”. 

Z jednej strony mit matki Polki trzyma się mocno. Z drugiej strony mamy statystyki. A te mówią, że jesteśmy w czołówce krajów o najwyższym poziomie wypalenia rodzicielskiego. Polskie matki są przemęczone – fizycznie i psychicznie. Przytłoczone wyrzutami sumienia – bo jak mogą czuć, że mają dosyć, skoro kochają swoje dzieci? Jak sobie z tym poradzić? Jak odnaleźć radość w macierzyństwie i w życiu? Psychoterapeutka Ewa Woydyłło nie uznaje kompromisów: „Zadbaj o swój dobrostan. Jak będziesz promienna, radosna, jak będziesz podśpiewywać, gotując kapuśniak, to dziecko będzie wiedziało, że życie jest piękne. Ale żeby podśpiewywać, to trzeba pójść do operetki. Trzeba samej korzystać z pełni życia i wtedy nie ma wypalenia”.  Materiał Aliny Gutek.

Czy dostanie Oscara? Już sama nominacja do tej najcenniejszej w świecie filmowym nagrody przeniosła Jana Komasę do innej ligi. „Otwiera się portal z możliwościami – mówi nam reżyser. – Boję się tylko, że nie wykorzystam w pełni tych otwartych dzisiaj drzwi. Rozmawia Emil Marat.

Właśnie wydaje płytę, już myśli o następnej. Na muzycznej scenie jest od 30 lat. Przeszła długą drogę. Mówi: „Miłość jest taką siłą, dzięki której możemy całkowicie zmienić życie. I ja jestem teraz kompletnie innym człowiekiem”. Z Renatą Przemyk rozmawia Zofia Fabjanowska.

Zawsze wszystko zaczyna się i kończy na kobietach – mówi Xavier Dolan. Kiedyś cudowne dziecko kina, dziś dojrzały twórca. O jego najnowszym filmie „Matthias i Maxime”, o życiowych wyborach i planach na przyszłość z reżyserem rozmawia Anna Serdiukow.

„Jako artystka całe życie przekraczam normy. Pracuję w nienormalnych godzinach, w nienormalnych emocjach” – mówi o sobie Maja Kleczewska. To jedna z najbardziej wyrazistych reżyserek teatru. Jej „Pod presją” zostało uznane za najlepszy spektakl roku 2019. Wywiad Remigiusza Grzeli.  

Nie bój się. 50 lat to nie tylko nie koniec, to może być nowy początek – przekonuje Mylene Desclaux, autorka popularnego bloga i książki „Francuzki dojrzewają najpiękniej”. Można jej wierzyć, bo sama właśnie po 50. urodzinach zmienila w swoim życiu niemal wszystko. Rozmowa Pauliny Stolarek. 

Zima bez śniegu, lato bez deszczu, pożary w Australii. Coś złego dzieje się z naszą planetą – to wiemy. Mówimy o tym coraz częściej. I coraz częściej, jak się okazuje, zapadamy na „depresję klimatyczną”. Ogarnia nas smutek, tracimy poczucie bezpieczeństwa. „Powinniśmy się bać. Ale oprócz strachu potrzebujemy też nadziei. Jest konieczna, by zmagać się z wyzwaniami, by działać”, mówi psycholożka dr Marzena Cypryańska-Nezlek w rozmowie z Karoliną Morelowską-Siluk.

Czym różni się czułość od czułostkowości? Komu i jak ją okazywać? Na te pytania odpowiada psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. Rozmowa Beaty Pawłowicz. 

Wydanie dostępne również z kremem pod oczy Biolaven Organic, maską do twarzy ze złotem L’Biotica oraz zestawem kosmetyków Travel Size marki Uroda.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze