fbpx

Kwietniowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” z Juliette Binoche na okładce

Kwietniowe wydanie miesięcznika "Zwierciadło" z Juliette Binoche na okładce
Kwietniowe wydanie miesięcznika "Zwierciadło" z Juliette Binoche na okładce

Jak długo przygotowywała się pani do roli w „Prawdzie”? – pytamy naszą okładkową gwiazdę, wybitną francuską aktorkę Juliette Binoche. – Tylko całe życie – pada odpowiedź.

„Prawda”, najnowszy film z udziałem Binoche, to opowieść o relacjach matki i córki, ale także o świecie kina i sztuki. W wywiadzie także o pracy z Catherine Deneuve (to ich pierwszy wspólny film), z Krzysztofem Kieślowskim, Małgorzatą Szumowską. I jeszcze o poczuciu wolności i o tym, za co przepraszają Japonki, a Francuzki nigdy.

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać? Nie, nie w Bieszczady. Do Afryki. Albo do Szwecji. Zmienić życie jednym cięciem. Tak zrobili bohaterowie naszego tematu miesiąca. Opowiadają nam o nowym otwarciu, o zyskach wynikających ze zmiany. O lękach, o motywacjach, o ciekawości świata. „Rozwój wymaga dokonywania zmian, nie ma innej ścieżki. Warto więc uciszyć w sobie głos, który zaprasza do stagnacji” – tłumaczy psychoterapeutka Adriana Klos.

Zasłynęła rolą w kontrowersyjnym spektaklu teatralnym „Klątwa”. I za tę rolę zapłaciła. Julia Wyszyńska mówi o tym, po co w jej życiu była „Klątwa”. Co przyniosła trudnego, a co dobrego. I o tym, kiedy serce pęka jej ze szczęścia. W marcu aktorkę zobaczymy w nowym serialu CANAL+ pt. „Mały Zgon”.

Na feministycznych manifestacjach kobiety zakładają stroje Podręcznych. Świat, który stworzyła Margaret Atwood, niebezpiecznie przybliża się do rzeczywistości. Co o tym myśli sama pisarka? Dlaczego po latach wróciła do „Opowieści Podręcznej” i napisała jej kontynuację – „Testamenty”?

Marta Bradshaw, krakowianka, zaprasza do swojego domu na kolacje całkiem obcych ludzi. Z tych zaproszeń korzystają turyści z całego świata. O kobiecie, która stworzyła Eataway, platformę dla domowych kucharzy, i która dzieli się z innymi nie tylko dobrym jedzeniem, ale i dobrymi emocjami, opowiada Anna Szulc.

Lekarka. Pisarka. Matka. Ałbena Grabowska, neurolog, autorka bestsellerowego „Stulecia Winnych”, opowiada o tym, jaką mamą jest dla 18-letniego Juliana, 16-letniej Aliny i 11-letniego Franka. „Na pewno popełniłam mnóstwo błędów. Ale trudno mi powiedzieć, czy bym coś zmieniła, bo bardzo wierzę w wartość błędów, w pozwalanie dzieciom na własne wybory, na tracenie czasu.”

Kim jest egoista, tłumaczyć nie trzeba. A echoista? To ktoś, kto żyje wyłącznie dla innych, gotów do poświęceń, wyrzeczeń, by zaspokoić cudze potrzeby. Czy zdrowo być echoistą, wyjaśnia psycholożka Joanna Heidtman.

Czy jeśli wątpimy w swoją atrakcyjność, nie czujemy się dobrze we własnym ciele, możemy czerpać radość z seksu? Jak obudzić się ze złego snu, w którym jesteśmy brzydkie i niechciane? – zastanawia się Katarzyna Miller.