1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. HorseSense – warsztaty i programy rozwojowe metodą Horse Assisted Education

HorseSense – warsztaty i programy rozwojowe metodą Horse Assisted Education

Horse Assisted Education to innowacyjna metoda  uczenia się siebie, innych i świata,  w której trenerami są konie. To niezapomniane doświadczenie otwierające umysł i angażujące serce…

„Mamy coś takiego jak świat realny, który widać, można go dotknąć, używać, niszczyć i mamy coś takiego jak druga strona, która może być niewidoczna… coś jak świat marzeń i symboli. Między nimi istnieje bardzo cienka granica. Konie są tymi zwierzętami, które mają coś wspólnego z tą linią graniczną. Są łącznikami między realistycznym, widocznym, dotykalnym światem i tym drugim, jakikolwiek by on nie był (…)” Fragment z filmu  „The Path of the Horse”.

Horse Assisted Education to innowacyjna metoda  uczenia się siebie, innych i świata,  w której udział biorą konie.  Istotą tej metody jest stworzenie przestrzeni, w której możemy poznawać siebie nie tylko poprzez kontakt z innymi ludźmi ale poprzez relację, którą tworzymy z przedstawicielem innego gatunku. W przestrzeni tej intensywnie doświadczamy swojego świata wewnętrznego  oraz mamy możliwość ujrzenia siebie jako kogoś kto aktywnie tworzy otaczającą go rzeczywistość.

Autentyczne spotkanie, które inspiruje, pobudza do refleksji i działania…

Przestrzeń eksperymentowania i wewnętrznej przygody…

Naturalny rytm  i wolność, która łączy…

Warsztaty zaprojektowane są w sposób, który pozwala na uczestnictwo każdemu niezależnie od stopnia znajomości koni (nie wsiadamy na nie!). Grupa uczestników składa się z maksymalnie  10 osób.

Podczas zajęć  znajdujemy się w sytuacji, w której kontaktujemy się z koniem, który obdarza nas uwagą i naturalnie odpowiada na naszą obecność i zachowania. Dzięki temu mamy możliwość uczenia się poprzez bezpośrednie uczestniczenie w relacji. Nie ma tu drogowskazów, sprawdzonych przepisów i technik postępowania. Każdy krok wynika z przejęcia odpowiedzialności, odwagi i podjęcia decyzji. Uczenie się jest wielopoziomowe, angażuje całą osobę i przebiega w realnej sytuacji. Zachowania konia są autentyczne a tym samym jest to prawdziwa relacja, prawdziwa komunikacja i prawdziwe przywództwo. Taki sposób pracy pozwala nam uchwycić esencję naszej aktualnej postawy wobec siebie, innych i świata.

Prowadzimy warsztaty i cykle rozwojowe dotyczące różnych tematów w następujących obszarach: KARIERA, ALTERKARIERA I ROZWÓJ W ŻYCIU ZAWODOWYM JA WŚRÓD INNYCH INNI WEWNĄTRZ MNIE – ŚWIAT RELACJI, EMOCJI I KOMUNIKACJI SNY, PRZEMIANY I PODRÓŻE WEWNĘTRZNE SIÓDMY TALENT DLA TERAPEUTÓW, COACHÓW I TRENERÓW SZKOŁA FACYLITACJI - już wkrótce otwieramy pierwszą edycję SZKOŁY FACYLITACJI.

Spotkania prowadzone są przez dwie facylitatorki:  Ilonę Popławską i Agatę Wiatrowską-Wiśniewską, które w swojej pracy korzystają z doświadczeń międzynarodowej sieci facylitatorów HorseDream, myśli psychologicznej i psychoterapeutycznej (min.  z psychologii humanistycznej, integralnej oraz psychologii pracy z procesem) oraz  coachingu.

Aktualny program warsztatów znajdziesz na stronie: Kontakt: Mail: biuro@liderzy.com.pl tel. 666 893 575

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze