1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Liczy się każda kropla wody – postaw na ekologię

Pomóżmy planecie i zmieńmy nasze nawyki na bardziej ekologiczne. (Fot. iStock)
Światowy Dzień Wody co prawda już za nami, ale poświęćmy wodzie jeszcze trochę uwagi – w końcu jest ona jednym z najcenniejszych zasobów naszej planety. Marka GROHE wprowadza rozwiązania w stylu less waste, które pozwalają na ekologiczne korzystanie z wody.

Niestety, szybko postępujące zmiany klimatyczne powodują, że ilość wody na świecie zmniejsza się z roku na rok. Jedynie 0,5 proc. wody na ziemi to woda pitna, z której codziennie korzystamy – przy tak małej ilości liczy się jej każda kropla.

Warto świadomie podejmować wybory związane z wodą i poszukać rozwiązań, które pomogą nam prowadzić bardziej ekologiczny styl życia. M.in. właśnie to było tematem panelu dyskusyjnego, który zorganizowała marka GROHE pod hasłem „Woda nie potrzebuje opakowania. Postaw na ekologię”.

Zaproszono ekspertów z różnych dziedzin, którzy porozmawiali o znaczeniu tego cennego zasobu w naszym codziennym życiu oraz o najnowszych rozwiązaniach, które nie tylko pomogą ją oszczędzać, ale także redukować ilość plastiku w naszej kuchni. W dyskusji udział wzięli: Grzegorz Łapanowski, kucharz i aktywista, a także juror programu Top Chef; Joanna Konieczna, Leader, Architects & Developers Segment Poland LIXIL EMENA; dr hab. inż. Agnieszka Cholewa-Wójcik z Katedry Opakowalnictwa Towarów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; oraz dr inż. Jarosław Chudzicki z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Spotkanie poprowadziła znana prezenterka telewizyjna i autorka programów o zdrowym żywieniu i ekologii – Katarzyna Bosacka. Materiał video dostępny jest pod linkiem: https://www.grohe-x.com/pl-pl/events-on-demand/grohe-x---world-water-day-pl.

Rozwiązania less waste w codziennym życiu

Marka GROHE wprowadza do swoich produktów szereg technologii pozwalających na odpowiedzialne korzystanie z wody. Łączy ekologiczne podejście z niezmiennym komfortem użytkowania.

Jednym z przykładów jest technologia GROHE EcoJoy, która umożliwia zmniejszenie zużycia wody nawet do 50 proc. w przypadku jednouchwytowych baterii umywalkowych i do 40 proc. w prysznicach. W armaturze umywalkowej zastosowano ogranicznik przepływu zmniejszający zużycie wody z 10 do nieco ponad 5 litrów na minutę. Jej mniejsza ilość nie wpływa negatywnie na komfort użytkowania dzięki znajdującemu się u wylotu wylewki perlatorowi, który napowietrza wypływającą wodę, sprawiając, że strumień jest obfity.

(Fot. materiały prasowe)

Innym produktem pomagającym zredukować zużycie wody w łazience jest technologia GROHE SilkMove, która sprawia, że strumień wody wypływający z wylewki zawsze jest zimny. Pozwala to na zmniejszenie niepotrzebnego zużycia gorącej wody.

Wodę możemy także oszczędzać, rezygnując z kupowania tej w butelkach na rzecz wody z kranu – to duży krok w dążeniu do przyjaznego środowisku stylu życia. System kuchenny GROHE Bule pozwala cieszyć się filtrowaną wodą prosto z baterii kuchennej, co ogranicza zużycie plastiku.

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze