1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

Otwarcie Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

30 czerwca w dawnym majątku rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie otwarte zostanie Międzynarodowe Centrum Dialogu. Impreza z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zainauguruje cykl wydarzeń kulturalnych związanych z polską prezydencją.

Międzynarodowe Centrum Dialogu, które będzie mieściło się w odrestaurowanym dworku rodziny Czesława Miłosza, ma być unikalną placówką w Europie, służącą upowszechnianiu dialogu międzykulturowego.

30 czerwca odbędzie się tam "Europejska Agora", impreza objęta patronatem UNESCO. W jej ramach wybitni filozofowie, artyści i poeci z Polski i Litwy będą dyskutować o współczesnej Europie, nawiązując do książki Miłosza "Rodzinna Europa".

Artyści, którzy wezmą udział w spotkaniu, przygotowują oratorium inspirowane wierszem Miłosza "Powrót". Zostanie też otwarta wystawa poświęcona życiu noblisty, m.in. jego europejskim wędrówkom oraz paryskiej emigracji. 1 lipca rozpocznie się dwudniowy sympozjon "Wizje Rodzinnej Europy", z udziałem badaczy m.in. z Polski, Litwy i Stanów Zjednoczonych.

Centrum zostało stworzone przez fundację i ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Ideę stworzenia takiej placówki wspierał też od początku Czesław Miłosz.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze