1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Migracje” - nowa pływa Meli Koteluk

Warner Music Poland
Warner Music Poland
17 listopada ukaże się druga autorska płyta artystki, „Migracje”. Trasa promująca album potrwa do 25 stycznia 2015. Na koncertach pojawią się głównie utwory z „Migracji”, w przygotowanych specjalnie wersjach. Mela Koteluk z zespołem wystąpi w kilkunastu miastach, w tym 16 listopada 2014 w warszawskiej „Stodole”, gdzie odbierze Platynową Płytę za debiutancki „Spadochron”.

„Od poprzedniej płyty minęły dwa lata, intensywność tego czasu przełożyła się na Migracje. Cieszę się, że mogę na koncertach ugościć moich fanów nowymi dźwiękami, stworzonymi wspólnie z zespołem i producentem, Markiem Dziedzicem, który naprowadzał nas na nowe tropy, zachęcił do odważnego myślenia o stylistykach, które łączymy. Udało nam się połączyć minimalizm z muzycznym bogactwem, czyli poniekąd ogień z wodą. To będzie intensywna trasa, w trakcie której będę migrować z miasta do miasta, ale to właśnie bycie w ruchu sprawia, że ciągle odnajduję coś nowego”, mówi Mela Koteluk.

„Migracje” to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. Łączą się w nim akustyczne i syntetyczne brzmienia a słowny realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie przypominającego UFO, o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety. Album zapowiedział singiel „Fastrygi”, który bardzo szybko znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym w czołówce Listy Przebojów Programu 3.

„Migracje”, Mela Koteluk, Warner Music Poland

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze