1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Lenovo Tech&Design – gdzie technologia spotyka się z elegancją

Zobacz galerię 11 Zdjęć
W dzisiejszych czasach producentom sprzętu coraz trudniej jest połączyć nowe technologie z wyszukanym designem, który wyróżni nas z tłumu. Przeczyć temu stwierdzeniu wydaje się Lenovo, które zorganizowało wydarzenie pod nazwą - Lenovo Tech&Design. Wydarzenie miało miejsce w prestiżowym Hotelu Raffles Europejski, gdzie w wyjątkowych wnętrzach elegancja spotkała się technologią. 

W stylowej scenerii apartamentu Raffles, którego gościem był m.in. Mick Jagger z zespołu Rolling Stones, Lenovo pokazało swoje najnowsze produkty, które wyróżniają się nieszablonowym designem oraz technologią. Na powierzchni prawie 300 mkw. zgromadzeni goście mogli podziwiać wyjątkowe wnętrze apartamentu oraz zapoznać się z najnowszymi produktami Lenovo, które jak chociażby ThinkPad X1 Extreme, Yoga C930 oraz Yoga Book C930 po raz pierwszy zostały pokazane w Polsce. Całość ekspozycji została podzielona na 3 strefy tematyczne: salon dzienny, konferencyjny oraz gabinet CEO. W każdej z nich znalazły się produkty wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników.

Lenovo mocno stawia na rozwój serii biznesowej ThinkPad, o czym świadczy liczba produktów, które zostały wystawione w specjalnie wydzielonej strefie biznes oraz CEO. W strefie CEO prym wiódł wspomniany ThinkPad X1 Extreme, czyli najmocniejsze urządzenie serii ThinkPad. X1 Extreme jest nie tylko najwyższej klasy ultrabookiem biznesowym, ale także wydajnym komputerem gamingowym, który dostarczy rozrywki po godzinach pracy i w czasie wolnym. ThinkPad X1 Extreme towarzyszył monitor X1 ThinkVision 2. generacji z wysuwanym ramieniem, na którym umieszczona jest kamera internetowa. To propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników.

W strefie biznes zaprezentowane zostały pozostałe urządzenia premium serii ThinkPad: X1 Carbon 6. generacji, X1 Yoga 3. generacji, biznesowy X1 Tablet, notebook ThinkPad T480s, ultramobilna stacja robocza ThinkPad P1, a także ThinkSmart Hub 500, czyli urządzenie, które zrewolucjonizuje prowadzenie telekonferencji w firmach, przy użyciu Skype for Business.

Podczas eventu nie mogło zabraknąć sprzętów konsumenckich, w tym popularnej serii  komputerów konwertowalnych Yoga. Lenovo jest ich prawdziwym prekursorem. Kilka lat temu, gdy na rynku pojawił się pierwszy laptop z tej serii, zaczęła zmieniać się także definicja mobilnego i multizadaniowego sprzętu. Najnowsza odsłona tej serii to Yoga C930  wyposażona w innowacyjny zawias, który w rzeczywistości jest soundbarem działającym w technologii Dolby Atmos i dostarczającym wyjątkowych wrażeń podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Podczas Lenovo Tech&Design po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentowano Yoga Book C930. Produkt, który miał swoją światową premierę podczas targów IFA w Berlinie, wywołuje ogromne zainteresowanie mediów w całej Europie ze względu na przełomowe rozwiązania. To pierwsze na świecie urządzenie 2 w 1 wyposażone w dwa wyświetlacze – IPS oraz E-Ink będący jednocześnie wielozadaniowym panelem. Możemy na nim wyświetlać klawiaturę w różnych układach, dowolne informacje, albo zamienić jego powierzchnię w kartkę, na której będziemy rysować lub pisać. Wyjątkowy w tym sprzęcie jest również sposób otwierania. Wystarczy dwa razy zapukać w pokrywę, a ta otworzy się sama. Udogodnienie to wywołało nie lada poruszenie wśród zgromadzonych, z których część osobiście chciała wypróbować ową funkcję.

Yoga C930 oraz Yoga Book C930 trafią do sprzedaży w Polsce pod koniec listopada.

Lenovo od wielu lat należy do liderów innowacji w segmencie IT, a także grona najpopularniejszych producentów sprzętu na całym świecie. W tym roku kolejny raz firma udowodniła, że tworzy produkty nie tylko praktyczne, ale także stylowe. Bogata oferta jest precyzyjnie dopasowana zarówno do potrzeb współczesnego konsumenta jak i biznesu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze