1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Startuje 7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur!

fot. materiały prasowe
Muzyka świata znów zagości w Warszawie. Za niecałe dwa tygodnie rusza 7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur!

W niedzielę, 25 września 2011r. rozpocznie się 7. edycja Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur - jednej z najważniejszych imprez kulturalnych prezentujących muzykę świata. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest wielokulturowość Europy, której muzyczny i wizualny wyraz dadzą artyści z kilkunastu krajów. Oprócz wielkich muzycznych emocji, nie zabraknie także atrakcji filmowych, ciekawych spotkań oraz elementów sztuki wizualnej, która po raz pierwszy będzie obecna w festiwalowym programie.

World music in Warsaw

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur to przede wszystkim trwające tydzień, wielkie, muzyczne święto i jedna z najważniejszych imprez tego typu na naszym kontynencie. To 14 wyjątkowych koncertów (2 koncerty dziennie) oraz 7 niezapomnianych dni muzycznych warsztatów, podczas których gry na wyjątkowych instrumentach, pochodzących z różnych zakątków świata, uczą wielcy mistrzowie.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie koncert inauguracyjny podczas którego w Sali Kongresowej wystąpi reprezentująca Polskę Urszula Dudziak. Zaprezentuje ona, wraz z zespołem Superband, swój nowy projekt, stworzony specjalnie na Festiwal. Tego dnia w Sali Kongresowej rozbrzmiewać będą także porywające dźwięki afrobeatu w wykonaniu ikony tego stylu, dwukrotnie nominowanego do nagrody Grammy, Femiego Kuti i Positive Force. Koncert inauguracyjny to jednak dopiero początek muzycznych atrakcji. W trakcie festiwalu odbędzie się kilkanaście koncertów artystów z całego świata. Wystąpią miedzy innymi: Sara Tavares z Portugalii, Carmen Linares oraz Mercedes Peón z Hiszpanii, Corvus Corax z Niemiec, Maria Kalaniemi z Finlandii, Hoven Droven ze Szwecji, Aynur z Turcji, Psarantonis z Grecji , Barbara Furtuna z Korsyki oraz The Idan Raichel Project z Izraela. Wszystkie koncerty między 26 września a 1 października odbywać się będą w specjalnym festiwalowym namiocie, który jak co roku, przez ponad tydzień stać będzie przed Pałacem Kultury i Nauki (od ul. Świętokrzyskiej).

Warsztaty

Skrzyżowanie Kultur to obok wyjątkowych koncertów także wyczekiwane i oblegane warsztaty muzyczne. Podczas odbywających się w tym roku między 26 a 30 września zajęć pod okiem mistrzów z Norwegii, Włoch, Polski, Węgier, Szwecji i Wybrzeża Kości Słoniowej doskonalić będzie można takie umiejętności jak: ekspresja sceniczna, tradycyjny śpiew polski czy gra na: dumli, joiku, tarantelli czy perkusji flamenco. Warsztaty zakończą się niedzielnym koncertem Mistrzów.

Pelny program Festiwalu oraz wiecej informacji o artystach i pozostalych akcjach na

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze