1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Kafarnaum” w kinach od 22 lutego

„Kafarnaum” w kinach od 22 lutego

Oscarowy faworyt nagrodzony w Cannes. „Kafarnaum”, czyli najnowsze dzieło libańskiej reżyserki Nadine Labaki to poruszająca historia małego chłopca sprzeciwiającego się codziennej, brutalnej rzeczywistości i niesprawiedliwości, jaka dotyka jego ukochaną siostrę.

Oscarowy faworyt nagrodzony w Cannes, porównywany do "Slumdoga" - filmu z 2008 roku, który, zgarniając aż osiem statuetek okazał się jednym z największych hitów. "Kafarnaum", czyli najnowsze dzieło libańskiej reżyserki Nadine Labaki to poruszająca historia małego chłopca sprzeciwiającego się codziennej, brutalnej rzeczywistości i niesprawiedliwości, jaka dotyka jego ukochaną siostrę. Już sam polski zwiastun filmu, wzrusza do łez i zmusza do refleksji.

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia. "Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez „Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie". Ponadto chłopiec nie może pogodzić się z tym, że rodzice decydują się wydać jego ukochaną siostrę za o wiele starszego mężczyznę, wbrew jej woli.

"Kafarnaum" jest polskim konkurentem do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Na ekranach polskich kin pojawi się 22 lutego. Już teraz dzieło Labaki wzbudza ogromne emocje - porusza, zaskakuje, a nawet wzrusza do łez. Niedawno ukazał się polski zwiastun filmu, który po prostu trzeba obejrzeć:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze