1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Instynkt (nie)macierzyński" - poruszający film dokumentalny w ramach Millennium Docs Against Gravity

Czy bycie prawdziwą kobietą musi być zawsze związane z posiadaniem dzieci? Hiszpański film dokumentalny przedstawiający idee świadomego odrzucenia prokreacji przez kobiety do obejrzenia w ramach 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Czy bycie prawdziwą kobietą musi być zawsze związane z posiadaniem dzieci? Czy bezdzietność nie może być świadomym wyborem kobiet? Dlaczego ciągle pytamy, z jakiego powodu nie chcą być matkami? Hiszpański film dokumentalny przedstawiający idee świadomego odrzucenia prokreacji przez kobiety do obejrzenia w ramach 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Po co rodzić dzieci?

Film przedstawia kobiety, które otwarcie przyznają, że nie odczuwają instynktu macierzyńskiego, a na ich decyzję o nieposiadaniu dzieci istotny wpływ mają aspekty demograficzne i aktualne problemy społeczne. Po co powoływać na świat nowych ludzi, skoro jest on już i tak przeludniony? Po co rodzić dzieci, jeśli Ziemia nie może nas wszystkich wyżywić? Czy warto skazywać nowe jednostki na cywilizacyjne choroby i życie w zatrutym środowisku? Czy macierzyństwo to rzeczywiście doświadczenie, które kobieta musi przeżyć, aby być szczęśliwa? Skoro posiadanie odpowiednich warunków fizycznych nie zawsze powoduje, że ktoś chce być sportowcem, to dlaczego zdolność do prokreacji społecznie obliguje kobietę do bycia matką?

Kiedy i gdzie?

"Instynkt (nie)macierzyński" będzie można obejrzeć w ramach 16. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się w dn. 10-24 maja w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy i po raz pierwszy w Katowicach. W Warszawie, Wrocławiu i Lublinie festiwal odbędzie się w dniach 10-19 maja, w Gdyni 15-24 maja, w Katowicach 12-19 maja, a w Bydgoszczy 11-19 maja. Pokazom kinowym towarzyszą spotkania z gośćmi oraz debaty i koncerty. 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze