1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Mateusz Grzesiak i Pawbeats w projekcie „Anioły i Demony”

Marcin Pawłowski (Pawbeats) i Mateusz Grzesiak, nagrania płyty "Anioły i Demony", fot. materiały prasowe
Gdy zawodowy muzyk komponuje nuty do przemyślanych słów psychologa. Gdy sztuka łączy się z badaniami. Gdy artysta pracuje z naukowcem. Wtedy powstają Anioły i Demony. Dzieło niemieszczące się w żadnych istniejących ramach. Synergia dziedzin i nauk. Łączenie podejść do twórczości jako takiej, która ma być funkcjonalna, terapeutyczna, inspirująca i rozrywkowa.

Płyta „Anioły i Demony” to efekt współpracy dr Mateusza Grzesiaka, psychologa i wykładowcy akademickiego oraz Marcina Pawłowskiego, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego znanego jako Pawbeats. Wydała ją wytwórnia StepRecords, choć nie jest to płyta hip-hopowa. Autorzy tworzyli ją w kategoriach nowego gatunku, który roboczo nazwali „inspire”.

 

Muzyka powstała z udziałem orkiestry Pawbeats Orchestra, w składzie: Fortepian, syntezatory: Marcin „Pawbeats” Pawłowski Skrzypce solo: Łukasz Sylwestrzak Flet: Natalia Szkudlarek, Marcin „Pawbeats” Pawłowski Sekcja smyczkowa: Justyna Cieślak, Irena Narębska, Anna Sienkiewicz, Anetta Szubert-Górny, Paulina Krakowian, Monika Augustyn, Michał Kwaśniak, Przemysław Nawrocki

Teksty są melorecytowane przez Mateusza Grzesiaka. W dwóch utworach gościnnie wystąpili wybitni polscy aktorzy: Danuta Stenka (utwór „Ucieczka Wiara”) oraz Zbigniew Zamachowski (utwór „Złość Spokój”).

Danuta Stenka i Zbigniew Zamachowski podczas nagrań, fot. materiały prasowe

Słuchaj i przeżywaj transformację. Daj się ponieść muzyce i słowom, które na falach wiedzy i wartości zabiorą Cię w niepowtarzalną podróż w głąb siebie i uniwersalnych prawd ludzkiego życia.W tej podróży będą Ci towarzyszyć Anioły i Demony. Mają Ci wiele do powiedzenia...

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze