1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ørganek wyrusza w jesienną trasę koncertową

Ørganek wyrusza w jesienną trasę koncertową

Pierwszy koncert w ramach trasy "Organek w nowym świecie" odbędzie się 16 października w Kielcach. (Fot. Piotr Sobik/materiały prasowe)
Zespół Ørganek ogłasza nową trasę koncertową. Czekają nas koncerty w 12 miastach w Polsce w ramach tournée "Organek w nowym świecie".

Zespół Ørganek ogłosił start nową trasę koncertową. Czekają nas koncerty w 12 miastach w Polsce w ramach tournée "Organek w nowym świecie".

Trasa koncertowa "Organek w nowym świecie" ma być zupełnie nową odsłoną zespołu. Nowe aranżacje piosenek, nowa elektro-akustyczno-gitarowa odsłona, nowe miejsca i nowy język - po prostu muzyka na nowe czasy. Muzycy zespołu zapowiadają, że w ramach nadziei na lepsze jutro w każdym z 12 miast, które odwiedzą, będą sadzić drzewo. Drzewom nadadzą imiona, tak aby o nich nigdy nie zapomnieć. Początek dała Maria, od prof. Marii Janion, pierwsze z drzew, które członkowie zespołu zasadzili przed siedzibą Radia Nowy Świat w Warszawie.

„Rok 2020 zmienił świat. Zatrzymał nas, wybił z rytmu, zmusił do refleksji nad tym, co ważne. Także dla nas ten rok jest podróżą w nieznane. Nowym etapem, w którym musieliśmy zmienić zasady swojego życia, przebudować przestrzeń, przearanżować oswojony już świat. [...] Może będzie nas mniej, ale to nie znaczy, że nas nie zauważą. Może będzie ciszej, ale to nie znaczy, że nas nie usłyszą. Może zabrzmimy inaczej, ale to nie znaczy, że nie powiemy Wam tego, co zawsze. Damy sobie radę. Poczekamy. Jesteśmy cierpliwi. Spotkamy się w nowym lepszym świecie" - tak nową trasę koncertową zapowiada Tomasz Organek, lider zespołu.

Oto szczegóły tournée "Organek w nowym świecie". 

16.10   Kielce / Kieleckie Centrum Kultury 17.10   Przybysławice / Dwór na Wichrowym Wzgórzu 23.10   Wodzisław Śląski / Wodzisławskie Centrum Kultury 24.10   Bydgoszcz / Fabryka Lloyda 08.11   Grudziądz / Centrum Kultury Teatr 13.11   Bielsko Biała / Bielskie Centrum Kultury 14.11   Katowice / Miasto Ogrodów 15.11   Kraków / Nowohuckie Centrum Kultury 22.11   Gdańsk / B90 28.11   Gomunice / Klub Muzyczny Bogart 12.12   Wrocław / A2 19.12   Konin / Centrum Kultury i Sztuki

Bilety na koncerty można nabyć między innymi poprzez portale biletyna.pl, bilety24.pl, koncertomania.pl, ebilet.pl.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze