1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Konkurs na scenariusz filmu o Chopinie

Konkurs na scenariusz filmu o Chopinie

Piotr Micherewicz, autor wizerunku Fryderyka Chopina
Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego ogłosił konkurs na scenariusz filmu o Fryderyku Chopinie.

Przedmiotem konkursu, jest scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego o tematyce związanej z postacią Fryderyka Chopina, zawierający wątki kulturowe związane z ziemią dobrzyńską, chełmińską i Kujawami. Minimum 25% objętości scenariusza powinno uwzględniać wakacyjne pobyty młodego kompozytora w Szafarni i jej okolicach (Toruń, Golub, Sokołowo, Obory, Kikół, Obrowo, Płonne ) w latach 1824 i 1825 oraz nawiązywać do kujawskich korzeni jego matki.

Treść i przesłanie scenariusza powinny mieć charakter uniwersalny, mogący zainteresować publiczność kinową kraju i zagranicy. Organizator zobowiązuje się do podjęcia starań o realizację nagrodzonego scenariusza. W związku z tym przez trzy lata od czasu ogłoszenia wyników konkursu dysponował będzie prawem do sfilmowania każdego z nagrodzonych scenariuszy.

Uczestnikiem konkursu może być osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Scenariusze zgłaszane do konkursu muszą być oryginalne i napisane w języku polskim. W wypadku, gdy scenariusz jest stworzony przez więcej niż jedną osobę, wówczas zgłoszenia scenariusza do konkursu muszą dokonać wszyscy współtwórcy danego scenariusza. Zgłoszenia do 30 stycznia 2013. Przyznane zostaną 3 nagrody: w wysokości 30, 20 i 10 tys. zł.

Więcej informacji o konkursie na stronie: .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze