1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Powstanie „Downton Abbey 3”. Crawleyowie wrócą na ekrany już po raz ostatni

Powstanie „Downton Abbey 3”. Crawleyowie wrócą na ekrany już po raz ostatni

„Downton Abbey: Nowa epoka” (Fot. BEW Photo)
„Downton Abbey: Nowa epoka” (Fot. BEW Photo)
To już oficjalne – Crawleyowie, czyli bohaterowie uwielbianego przez widzów serialu „Downton Abbey”, wrócą w trzeciej i zarazem ostatniej kinowej odsłonie. Prace nad filmem już trwają.

„Downton Abbey” to jedna z najbardziej kultowych produkcji kostiumowych w historii kina. Serial autorstwa Juliana Fellowesa, nadawany przez stację ITV od 2010 od 2015 roku, doczekał się sześciu sezonów, 52 odcinków i milionów miłośników na całym świecie. Zdobył też wiele prestiżowych nagród, w tym 3 Złote Globy, 15 Emmy i 3 BAFTY. Na jego podstawie powstały dotąd dwa filmy, z premierą w 2019 i 2022 roku. Po dwóch latach od ostatniego rozpoczęły się prace nad kolejną, ostatnią już częścią.

Czytaj także: Seriale kostiumowe na Netflix – najlepsze romanse i nie tylko

Informacje o powstaniu „Downton Abbey 3” krążyły w sieci już od kilku miesięcy. Teraz twórcy poinformowali o tym oficjalnie, na profilu serialu na platformie X (dawny Twitter), publikując wideo ze spotkania obsady i całej ekipy pracującej nad filmem.

Wiemy już, że reżyserem filmu będzie twórca „Downton Abbey: Nowa epoka” z 2022 roku Simon Curtis, a scenariusz napisze Julian Fellowes. W obsadzie znajdą się gwiazdy poprzednich części, między innymi: Dominic West, Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Laura Carmichael, Jim Carter, Phyllis Logan, Robert James-Collier, Joanne Froggatt, Allen Leech, Penelope Wilton, Lesley Nicol, Michael Fox, Raquel Cassidy, Brendan Coyle, Kevin Doyle, Harry Hadden-Paton, Sophie McShera i Douglas Reith. W trzeciej części „Downton Abbey” powróci też Paul Giamatti w roli Harolda Levinsona, brata Cory. W obsadzie „Downton Abbey 3” zobaczymy też zupełnie nowe twarze i będą to między innymi: Joely Richardson, Alessandro Nivola, Simon Russell Beale i Arty Froushan.

Szczegóły dotyczące fabuły i premiery filmu nie są jeszcze znane. Przewiduje się jednak, że „Downton Abbey 3” może trafić do kin w przyszłym roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze