1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Kultowy erotyk wraca na ekrany w nowej wersji. Zobacz zmysłowy zwiastun nowej „Emmanuelle”

Kultowy erotyk wraca na ekrany w nowej wersji. Zobacz zmysłowy zwiastun nowej „Emmanuelle”

Noémie Merlant w filmie „Emmanuelle” (Fot. ©2024 CHANTELOUVE – RECTANGLE PRODUCTIONS – GOODFELLAS – PATHÉ FILMS ® & © Emmanuelle Estate Inc. – Photographe : Manuel Moutier/pathefilms.com)
Noémie Merlant w filmie „Emmanuelle” (Fot. ©2024 CHANTELOUVE – RECTANGLE PRODUCTIONS – GOODFELLAS – PATHÉ FILMS ® & © Emmanuelle Estate Inc. – Photographe : Manuel Moutier/pathefilms.com)
Jesienią do kin trafi nowa wersja kultowego erotyka z 1974 roku „Emmanuelle”. Tym razem w głównej roli zobaczymy Noémie Merlant. W sieci pojawił się właśnie oficjalny zwiastun produkcji, który wydaje się potwierdzać, że zmysłowy klimat pierwowzoru z sukcesem udało się przenieść do jego współczesnej wersji.

Emmanuelle – imię, które wciąż przywołuje na myśl jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii kina. Oryginalny film w reżyserii Justa Jaeckina i ze scenariuszem Jeana-Louisa Richarda opartym na powieści Emmanuelle Arsan trafił do kin w 1974 roku. W tytułowej roli „Emmanuelle” wystąpiła wówczas Sylvia Kristel, która stała się dzięki niej symbolem seksu i wolności w miłości na wiele pokoleń, a sam film (i jego ścieżka dźwiękowa!) przeszła do historii kina i wciąż uważany jest za absolutny klasyk kina erotycznego. Do Polski obraz dotarł dopiero w połowie lat 80. – nie był dostępny w kinach, ale zyskał spory rozgłos dzięki projekcjom w klubach studenckich. Film był na tyle popularny, że w kolejnych latach od premiery doczekał się serii kontynuacji, ale też parodii i niskobudżetowych produkcji na jego podstawie.

Czytaj także: Do obejrzenia tylko we dwoje – klasyka filmów erotycznych

Nowa wersja „Emmanuelle” – zwiastun, fabuła

Dokładnie 50 lat po premierze pierwowzoru do kin trafi zupełnie nowa wersja kultowej „Emmanuelle” w reżyserii Audrey Diwan, znanej między innymi za film „Zdarzyło się”, za który w 2022 roku została nagrodzona Złotym Lwem. Jak zapowiadają twórcy, ma to być zupełnie inne, kobiece i intymne spojrzenie na kultową już historię, luźno oparte na powieści Emmanuelle Arsan.

Fabuła skupi się na Emmanuelle, kobiecie poszukującej utraconej przyjemności, która decyduje się wyjechać samotnie w podróż służbową do Hongkongu. Miasto urzeka ją, zachwyca zmysłowością i zachęca do mnożenia doświadczeń. Spotyka w nim Kei, tajemniczego mężczyznę, który wciąż jej umyka. W sieci pojawił się właśnie pierwszy, oficjalny zwiastun produkcji.

„Emmanuelle” 2024 – obsada

W obsadzie „Emmanuelle”, obok wspominanej wcześniej Noémie Merlant, wystąpią między innymi: Naomi Watts, Jamie Campbell Bower, Will Sharpe, Chacha Huang i Anthony Chau-Sang Wong. Reżyserką filmu jest Audrey Diwan, która odpowiada również za scenariusz wspólnie z Rebeccą Zlotowski.

Noémie Merlant w filmie „Emmanuelle” (Fot. ©2024 CHANTELOUVE – RECTANGLE PRODUCTIONS – GOODFELLAS – PATHÉ FILMS ® & © Emmanuelle Estate Inc. – Photographe : Manuel Moutier/pathefilms.com) Noémie Merlant w filmie „Emmanuelle” (Fot. ©2024 CHANTELOUVE – RECTANGLE PRODUCTIONS – GOODFELLAS – PATHÉ FILMS ® & © Emmanuelle Estate Inc. – Photographe : Manuel Moutier/pathefilms.com)

„Emmanuelle” 2024 – premiera

Światowa premiera „Emmanuelle” ma odbyć się 20 września podczas ceremonii otwarcia tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Do francuskich kin ma trafić 5 dni później. Nie wiemy natomiast, kiedy trafi do polskiej dystrybucji.

Noémie Merlant w filmie „Emmanuelle” (Fot.  ©2024 CHANTELOUVE – RECTANGLE PRODUCTIONS – GOODFELLAS – PATHÉ FILMS ® & © Emmanuelle Estate/pathefilms.com) Noémie Merlant w filmie „Emmanuelle” (Fot. ©2024 CHANTELOUVE – RECTANGLE PRODUCTIONS – GOODFELLAS – PATHÉ FILMS ® & © Emmanuelle Estate/pathefilms.com)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze