1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Czułym okiem - felietony Tomasza Jastruna

Czułym okiem - felietony Tomasza Jastruna

Wydawnictwo Zwierciadło
O miłości i upływie czasu. Hałasie i ciszy. Mężczyznach i kobietach. Kwiatach i biedronkach. Tomasz Jastrun pisze o rzeczach ważnych i o tych - z pozoru - błahych. A pisze tak, że nie sposób oprzeć się lekturze.

Od dziesięciu lat na łamach miesięcznika „Zwierciadło” Tomasz Jastrun ogląda i podgląda świat czułym, ale też uważnym i przenikliwym okiem. Jego spostrzeżenia mogą zaskakiwać, rozśmieszać, niekiedy oburzać. Na pewno skłaniają do refleksji nad sobą samym, nad in­nymi, nad otaczającym nas światem – z jego pięknem, ułomnością i różnorodnością. Nie bez przyczyny talent Tomasza Jastruna cenił sam Jerzy Giedroyc, legendarny redaktor naczelny paryskiej „Kultury”.

Dodatkowego smaku felietonom dodaje to, że na ich kartach pojawiają się znakomici pisarze i poeci – obok ro­dziców Tomasza Jastruna, Mieczysławy Buczkówny i Mie­czysława Jastruna – m.in. Wisława Szymborska, Zbigniew Herbert, Czesław Miłosz i Sławomir Mrożek.

„Czułym okiem” do kupienia w naszej księgarni.

TOMASZ JASTRUN

poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i reporter. W latach 1990–1994 dyrektor Instytutu Polskiego w Sztokholmie oraz attaché kulturalny w Szwecji. Autor wielu książek, m.in. Obok siebie, Rzeka podziemna. Był stałym felietonistą paryskiej „Kultury”, na której łamach, pod pseudonimem Smecz, rozpoczął serię felietonów „Z ukosa”, które następnie kontynuował w „Rzeczpospoli­tej” i „Newsweeku”. Obecnie felietonista tygodni­ka „Wprost”. Od lat związany z miesięcznikiem „Zwierciadło”. Laureat wielu nagród. m.in. nagro­dy literackiej paryskiej „Kultury” (1990 r.).

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze