fbpx

Gienek Loska – płyta „Hazardzista” już w sprzedaży

21 listopada miała miejsce premiera płyty „Hazardzista”, którą nagrał Gienek Loska wraz z zespołem
Gienek Loska urodził się na Białorusi. W 1992 roku przeniósł się do Wrocławia. Jest współzałożycielem i wieloletnim wokalistą blues-rockowego zespołu Seven B. W chwili obecniej jest frontmanem grupy Gienek Loska Band, z którą nagrał płytę „Hazardzista”.

Loska jest zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu „X Factor”, w którym opiekował się nim Czesław Mozil. Brał też udział w innych programach typu talent show („Mam talent”, „Szansa na sukces”). Znany jest także z występów na ulicach polskich miast.

Debiut płytowy Gienek Loska Band, wyprodukowany przez Macieja Muraszko (znanego fanom jazzu, muzyki teatralnej i filmowej, a na co dzień szefa zespołu Psychodancing, grającego z Maciejem Maleńczukiem). To z jednej strony lekcja klasycznego rock’n’rolla w stylu Led Zeppelin, ale z drugiej wierność własnym korzeniom – nie tylko pojawiają się motywy ludowe, ale też Gienek nie kryje akcentu, tej wschodniej śpiewności w swoim głosie, która przywodzi na myśl niezapomniane, rockowe lata Czesława Niemena.