fbpx

Ruszył Tydzień Kina Hiszpańskiego

Tydzień Kina Hiszpańskiego, Interes życia
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
Manana

 

 

Dziś pierwszy dzień Tygodnia Kina Hiszpańskiego – prawdziwej filmowej uczty dla kinomanów zakochanych w Hiszpanii, słońcu, podróżach i południowym stylu życia.

Tydzień Kina Hiszpańskiego to największy na świecie przegląd hiszpańskiej kinematografii poza granicami Hiszpanii. Widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z pełnym przekrojem współczesnego kina hiszpańskiego – od ambitnego kina artystycznego po kasowe hity hiszpańskiego rynku filmowego.

Filmy prezentowane podczas 13. edycji Tygodnia Hiszpańskiego zostały pogrupowane w trzy sekcje. Najważniejszą sekcją przeglądu pozostaje Nowe Kino Hiszpańskie, w ramach której prezentowane są najciekawsze hiszpańskie tytuły z ostatnich 2-3 lat, niepokazywane wcześniej w Polsce. Wśród tytułów znajdą się m.in. Operacja Expo, oparty na faktach thriller o specjalnej jednostce policji mającej „oczyścić” z przestępców przygotowującą się do Expo’92 Sevillę; Wybuchowa Carmina, absurdalny mockument o tytułowej pogodnej, energicznej kobiecie, która dzielnie radzi sobie z problemami, pijącym mężem i niełatwą córką oraz Interes życia, wciągające studium moralnego upadku sprzedawcy w czasie negocjacji mających zadecydować o jego zawodowym „być albo nie być”. W sekcji kina regionalnego zobaczymy filmy galicyjskie, w tym 18 spotkań przy stole, opowiadający o roli, jaką odgrywają w hiszpańskiej kulturze wspólne posiłki, zaś w sekcji Dokumenty. W roli głównej: kobieta wciągający, żywiołowy Żyć na całość (kadr z filmu powyżej) o młodych lesbijkach mieszkających w Berlinie, Londynie i Madrycie, które samym swoim życiem pokazują, że są po prostu ciekawymi kobietami: dziennikarkami, artystkami, aktywistkami.

13. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbywa się w dniach 7–24 marca 2013 w wybranych kinach w największych miastach w Polsce.

Warszawa / 7-14 marca / Kino Muranów, Kino Luna

Kraków / 10-16 marca / Kino Pod Baranami

Katowice / 12-18 marca / Kino Światowid

Łódź / 13-19 marca / Kino Charlie

Wrocław / 15-21 marca / Kino Nowe Horyzonty

Poznań / 16-22 marca / Kino Muza

Gdańsk / 18-24 marca / Kino Żak

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze