fbpx

Dobry czas dla kabareciarzy

Dobry czas dla kabareciarzy

Jesienna nowość Wydawnictwa Zwierciadło, książka Anny Mieszkowskiej „Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy” otrzymała głosami jury tytuł „Najlepszej książki historycznej II półrocza 2016 roku” w kategorii „W rolach głównych”. W tej kategorii wyróżniono publikacje, których głównym bohaterem jest konkretny człowiek lub niewielka grupa niezwykłych ludzi, postaci historycznych, tworzących historię lub doświadczonych nią – biografie i wspomnienia.
mockup_mistrzowie_frontWydawałoby się, że o przedwojennym świecie artystycznej Warszawy napisano już wszystko. Podwójna biografia dwóch twórców kabaretowych z czasów II RP udowadnia jednak, że wciąż na rynku książki jest miejsce na rzetelne i ciekawe publikacje przybliżające tę tematykę. Anna Mieszkowska gruntownie przebadała losy swoich bohaterów, Mariana Hemara i Fryderyka Járosy’ego, śledząc recenzje i wspomnienia. Książkę warto też pochwalić za naprawdę bogatą szatę graficzną, oddającą „ducha” tamtej epoki. – uzasadnił wybór Tomasz Leszkowicz, redaktor naczelny Histmag.org.

Zobacz podsumowanie plebiscytu

„Historia zebrana. Konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną” to unikalna inicjatywa na polskim rynku wydawniczym organizowana od 2009 roku.

Celem konkursu i plebiscytu „Historia zebrana” jest wybór najlepszych publikacji historycznych wydanych w języku polskim w poszczególnych latach. Wyboru dokonują internauci w powszechnym głosowaniu oraz specjalne jury, składające się z publicystów historycznych, naukowców i recenzentów książek.

W portalu Histmag.org rozpoczęło się już ostatnie głosowanie jurorów, w którym wybierają oni między publikacjami nagrodzonymi w pierwszym i w drugim półroczu.

Ostateczne wyniki głosowania jurorów poznamy 24 stycznia.

W styczniowej audycji w RDC redaktor naczelny portalu w rozmowie z red. Robertem Łuchniakiem opowiedział o nominowanych publikacjach, w tym o książce „Mistrzowie kabaretu”.

mistrzowie_srodek2