fbpx

„Król życia” – pierwszy polski feel-good movie

„Król życia” – pierwszy polski feel-good movie
14.10.2014. Warszawa . Fotosy do flimu ,, Krol zycia ,, w roli glownej Robert Wieckiewicz . Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Kiedy ostatnio film naprawdę poprawił Ci humor? Kiedy ostatnio, jeszcze po seansie dobre samopoczucie zostało z Tobą długo po napisach końcowych? Właśnie takim filmem, pierwszym polskim feel-good movie, jest „Król Życia” – reżyserski debiut Jerzego Zielińskiego z wyjątkową rolą Roberta Więckiewicza.
Trudno o zamkniętą i spójną listę produkcji należących do tak subiektywnej kategorii jak feel-good movies – to coś trudniejszego do określenia niż gatunek i dużo bardziej ulotnego niż nurt. Jednym nastój poprawia film „To właśnie miłość”, innym „Forrest Gump”. Tym, co łączy te filmy jest uczucie, z jakim widz zostaje po seansie – pozytywny nastrój. Tak z działa również „Król życia”!

„Król Życia” to reżyserski debiut wybitnego operatora Jerzego Zielińskiego nakręcony w oparciu o scenariusz Fadiego Chakkoura – warszawskiego prawnika. Dzięki jego spojrzeniu film jest pełen świeżości i nieszablonowych pomysłów.

W roli głównej wystąpił Robert Więckiewicz. Aktor wciela się w Edwarda – człowieka przygniecionego korporacyjną codziennością i sfrustrowanego bylejakością własnego życia. Szczęśliwy, jak się wkrótce okazuje – wypadek, zmienia całkowicie jego podejście do świata. Edward zaczyna roztaczać wokół siebie pozytywną aurę, którą zaraża wszystkich dookoła. Jego historia pomaga zrozumieć, co naprawdę liczy się w życiu.

Robertowi Więckiewiczowi na ekranie partnerują między innymi Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Krzysztof Czeczot, Piotr Głowacki, Jerzy Trela i Jan Peszek. Na dużym ekranie debiutuje, w roli córki Edwarda, urocza Anna Niedźwiecka. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek, autor obrazów do takich filmów jak Supermarket i Świadek koronny.

„Król życia” wejdzie na ekrany kin 25 września.