fbpx

Serial „Dark” powraca z finałowym sezonem

Serial "Dark" powraca z finałowym sezonem
Serial "Dark" powraca z finałowym sezonem. (Fot. materiały prasowe Netflix)

Dwa światy. Światło i mrok. A w samym centrum wydarzeń tragiczna historia miłosna. Czas i miejsce nic już nie znaczą. W trzecim sezonie serialu „Dark” zagmatwana zagadka zostaje w końcu rozwiązana.

„Koniec jest początkiem, a początek – końcem”. Jedna z najważniejszych europejskich produkcji Netflixa zamyka swoją historię wraz z prawdziwie zaskakującym finałowym sezonem. „Dark” dopełnia swój cykl, a zawiła opowieść o podróżach w czasie znajduje swój kres w nowym świecie, gdzie część rzeczy wydaje się znajoma, a część jest przerażająco dziwna. W nowych odcinkach pojawia się zatem równoległa rzeczywistość oraz następuje zamknięcie najważniejszych wątków związanych z miasteczkiem Winden. Jeśli jeszcze nie widzieliście nowego sezonu, koniecznie musicie nadrobić zaległości. Przygotujcie kartkę i długopis, bo robienie notatek podczas seansu okaże się koniecznością.

„Dark” zadebiutował w grudniu 2017 roku jako pierwsza niemieckojęzyczna produkcja platformy Netflix. Szybko zdobył uznanie widzów i krytyków oraz stał się jednym z najlepiej ocenianych seriali ostatnich lat. W czym tkwi jego fenomen? „Dark” to przede wszystkim zagmatwana fabuła, bogactwo wątków i postaci, różne plany czasowe oraz wyśmienicie skonstruowana intryga, która zmusza widza do ciągłego zachowania najwyższej uwagi. Akcja serialu rozgrywa się we współczesnych Niemczech, w niewielkim miasteczku Winden. Zaginięcie dwojga dzieci wydobywa na światło dzienne liczne sekrety małej społeczności, a także ujawnia podwójne życie oraz nadszarpnięte relacje jej członków. Ponadto wszystko ma ścisły związek z wydarzeniami sprzed ponad trzydziestu lat.

W trzecim sezonie zawiła saga zmierza ku końcowi. Nowe odcinki zapraszają nas do zupełnie innej rzeczywistości i odpowiadają na pytania, które pozostawił finał drugiej serii. W najnowszej odsłonie historii główny bohater próbuje odnaleźć się w nowym świecie będącym wierną kopią Winden, a ci, którzy pozostali w innym wymiarze, szukają wyjścia z pętli zakrzywiającej już nie tylko czas, ale też… przestrzeń.

Trzeci sezon można oglądać od 27 czerwca na platformie Netflix. Poniżej możecie obejrzeć enigmatyczny zwiastun nowej serii.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze