fbpx

Top 8 filmów dla singielek

Top 8 filmów dla singielek
Kadr z filmu "Jedz, módl się i kochaj" - na zdjęciu Javier Bardem i Julia Roberts. (fot. BEW)

Jest święto zakochanych, ale swój dzień mogą celebrować także osoby, które nie mają drugiej połówki. Specjalnie z okazji Dnia Singla wybrałyśmy najciekawsze, naszym zdaniem filmy, które możemy obejrzeć w pojedynkę!

„Pod słońcem Toskanii”

35-letnia pisarka z San Francisco przeżywa kryzys na każdym polu swojego życia. Rozwodzi się z mężem, traci ukochany dom i wszystko idzie nie po jej myśli. Z dnia na dzień decyduje się na wyjazd do słonecznej Toskanii. Tam odnajduje życie, którego nigdy dotąd nie znała. Spontaniczne decyzje i nowe, zupełnie nieoczekiwane znajomości sprawiają, że Frances zaczyna rozumieć, czym jest prawdziwe szczęście i poczucie spełnienia. Film dla singielek, który wprawi w dobry humor także ze względu na sielski, cudowny klimat gorącej, malowniczej Toskanii.

„Co nas kręci, co nas podnieca”

Specyficzny humor Woody’ego Allena albo się kocha, albo nienawidzi. Młoda Melody związuje się ze sporo starszym, zgryźliwym Borisem. Jej matka zrobi wszystko, żeby córka przestała interesować się mężczyzną nie w swoim wieku i zakochała w przystojnym równolatku. Sama jednak w międzyczasie wplątuje się… nie w jeden, a kilka romansów. Wszystko okraszone wnikliwymi i ironicznymi dialogami głównych bohaterów. W sam raz jako film dla singli – do obejrzenia nawet w Walentynki!

„Jak to robią single”

Film o singielkach, który zabawnie, ale i dość wrażliwie stara się przedstawić historię kilku osób szukających drugiej połówki. Niestety, nie wszystkim przychodzi to łatwo, niezależnie od tego, czego tak naprawdę szukają – przyszłego małżonka, poważnej relacji, czy przelotnej znajomości. „Jak to robią single” to jednak trochę więcej niż kolejna komedia romantyczna z przewidywalnym happy endem – to także historia o tym, że w świecie hołdującym miłości, ciężko odnaleźć się osobom samotnym.

„Lekarstwo na miłość”

Klasyk z 1966 r. z Kaliną Jędrusik, Krystyną Sienkiewicz i Andrzejem Łapickim w rolach głównych. Atrakcyjna pani architekt spędza całe dnie czekając na telefon ukochanego i przypadkowo staje się łączniczką w spisku gangu fałszerzy banknotów. Autentyczny humor, ciekawi bohaterowie i plejada gwiazd lat 60. polskiego kina – w sam raz dla singielek, które podobnie, jak główna bohaterka skorzystałyby z „lekarstwa na miłość”.

„Dziennik Bridget Jones”

Chcielibyśmy stworzyć jakiś ranking, w którym nie znalazłoby się miejsce dla tego filmu, ale tak się składa, że „Dziennik Bridget Jones” to absolutny klasyk w kategorii film dla singielek. Najsłynniejsza filmowa singielka – Bridget Jones i jej przygody z facetami, próba zaakceptowania siebie, swojego ciała, swoich niepowodzeń – miłosnych, rodzinnych, zawodowych zawsze wprawia w dobry humor. Film o singielce, której nie sposób nie kochać – nie tylko dla singielek.

„To skomplikowane”

Historia pary, która po rozwodzie utrzymuje przyjazne stosunki, które z czasem… znowu przeradzają się w coś więcej. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy oboje wchodzą w nowe związki i starają się zmierzyć z tym, co do siebie czują. Film dla singielek o tym, czy rzeczywiście zawsze nie warto wchodzić do tej samej rzeki. W rolach głównych Meryl Streep i Alec Baldwin.

„Jedz, módl się i kochaj”

Nakręcony na podstawie bestsellerowej autobiograficznej książki Elizabeth Gilbert film dla singielek, o tym, że czasem to, co wydaje nam się największym szczęściem, okazuje się pozorne. W rolę Elizabeth wcieliła się aktorka o najpiękniejszym uśmiechu w Hollywood – Julia Roberts, która z przekonaniem odgrywa historię kobiety, która na pierwszy rzut oka ma wszystko, czego można chcieć od życia – kochającego męża, piękny dom i świetną pracę. Pewnego dnia orientuje się jednak, że do szczęścia jej bardzo daleko – decyduje się na rozwód i podróż do trzech niezwykłych miejsc – Włoch, Indonezji i Indii. Wyjątkowy film dla singli o podróży wgłąb siebie i odnajdywaniu duchowego spełnienia.

„Biegnij Lola, biegnij”

Film z głęboką symboliką, pokazujący determinację głównej bohaterki wiedzionej koniecznością pomocy swojemu ukochanemu. Pogoń głównej bohaterki za miłością i podjęcie się zadania z góry skazanego na porażkę to ciekawy obraz sprowadzający nas do kilku życiowych prawd. Warto także dla ciekawej konwencji filmu i niesamowitego montażu.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze