1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Podróże znaków Zodiaku (2)

Podróże znaków Zodiaku (2)

123rf.com
123rf.com
Najdalej w nieznane pojedzie Strzelec, najbardziej ruchliwe wakacje spędzą Bliźnięta. Byk odpocznie dobrze tylko w luksusach a Koziorożca trudno będzie namówić na ryzykowną eskapadę. A jak podróżują pozostałe znaki Zodiaku?

Podróże znaków od Barana do Panny TUTAJ

Waga żyje po to, by kochać i być kochaną, bo to wenusjański znak. A dokładniej: by żyć w partnerskim związku. Bo Waga wcale nie jest wodnym znakiem uczuciowym tylko powietrznym – intelektualnym. Potrzeba jej towarzysza przede wszystkim do wymiany myśli a także oprawy dla jej piękna, kobiecości. Ona chce harmonijnie współdziałać, wdziękiem werbować pomocników, doświadczać swoich talentów negocjacyjnych. Doskonale się czuje otoczona najwyższej klasy estetyką, sztuką, klimatami trendy. Jest dobra w bezwysiłkowym promowaniu się, kulturalnych dyskusjach, pójściu na kompromis dla świętego spokoju. Umiłowanie wygody i skłonność do luksusu mogą ją zgubić.

Waga na wakacjach chce poleniuchować, ale w dobrym stylu. Z pewnością wybierze jakieś modne miejsce urządzone z wyczuciem i klasą. Nie pojedzie tam, gdzie masy, bo lęka się pospólstwa, brzydoty i głupoty. Będzie chciała odpocząć, ale nie w zupełnym odcięciu od świata. Waga ma w sobie coś z artystki i intelektualistki, więc chętnie będzie czarować swym urokiem na wernisażach czy w miejscu na kształt literackiego salonu. I co najważniejsze: na wakacje nie wybierze się sama. Zawsze z towarzyszem u boku. Bo kto będzie dźwigał jej walizki pełne modnych ciuszków i książek?

Skorpion fascynuje się ciemną stroną mocy. Jest jak jedna wielka tajemnica, którą magnetyzuje wszystkich wokół. Intensywnie czuje, cierpliwie działa, myślami przeszywa najgłębsze warstwy nieświadomości. Odznacza się wielką psychiczną siłą, dlatego w życiu ma dokładnie to, czego chce. A chce nie byle czego. Dla Skorpiona liczy się jedynie prawda, nie straszne są mu trudy i dojście do celu po trupach. Jest mistrzem w kontrolowaniu sytuacji. On zawsze włada. Ale nie wprost, tylko pociąga za sznurki jako szara eminencja. Kasa w jego życiu się liczy, jest jego narzędziem kontroli. Lubuje się we wszystkim, co niesamowite i naznaczone jego priorytetami. Oddany tym, których kocha, opiekuńczy, skrajnie wrażliwy a przy tym introwertyczny Trudny, mocno seksualny, niebezpieczny.

Skorpion należy do znaków luksusowych, więc i on na wakacje sporo wyda. Szuka skrajnych emocji, więc może zdecydować się na wyprawę, która mu ich dostarczy. Leżenie na plaży szybko go znudzi, on woli jakąś jazdę po bandzie albo zgłębianie tajemnic. Skorpion jest zwykle w jakimś procencie okultystą, więc z podziwu godnym zapałem zgłębiać będzie tajemnice kultów, miejsc mocy czy odwiedzi szamańskiego uzdrowiciela. Jest najbardziej seksownym znakiem, zatem zadba by wakacje dostarczyły my również tego typu rozkoszy.

Strzelec to podróżnik przez wielkie P. Osoby, które są solarnymi Strzelcami bądź mają ten znak silnie zaznaczony w , nie usiedzą na miejscu. Zgodnie ze swoim ognistym temperamentem przemierzają świat wzdłuż i wszerz. Ale nie czynią tego bezrefleksyjnie i bez przyczyny. Energia Strzelca jest nastawiona na wyższe ideały, to filozof, budowniczy systemów wyjaśniających istotę świata, dyskutant oddający się akademickim rozważaniom. Osoba niezależna, całkowicie wolna, hojna, wesoła, szczera do bólu. Każdy Strzelec zmierza prosto do celu i nie lęka się porażek. Takie słowo nie jest obecne w jego życiu. Za to życie w wykonaniu Strzelca jest pasmem przygód.

Strzelcowi można pozazdrościć, że jest ulubieńcem losu, ma szczęście. Dla niego wakacje właściwie trwają przez cały rok. On nie potrzebuje miesięcy letnich, żeby wyruszyć w siną dal. Nieustannie wołają go dalekie kraje i obce kultury oraz religie. W każdym momencie jest gotowy, by wybrać się w podróż na kraniec świata. Ale nie po to, żeby jak Baran być gdzieś pierwszy czy zaryzykować. Podróże Strzelca mają wymiar duchowy, mają jakiś wyższy cel. Podobnie jak Bliźnięta Strzelec lubi zmieniać miejsca, ale zgłębi je dokładniej i będzie na ich temat filozofował. Strzelce bez problemu porozumiewają się w językach obcych, uwielbiają zagranicę. Często w końcu, po wielu podróżach, osiadają na obczyźnie.

Koziorożec: stateczny, odpowiedzialny, pracowity. Nie rzuca słów na wiatr i nie przerwie pracy dopóki nie skończy zaplanowanego zadania. Główną motywacją życiową Koziorożca jest właśnie praca a słowo „obowiązek” od najmłodszych lat odmienia przez wszystkie przypadki. Jest niczym skała, której przeciwności nigdy nie skruszą. Wytrzymały do granic możliwości, wytrwały we wspinaniu się na sam szczyt. Nęcą go tylko poważne sprawy, w sposób naturalny jest lojalny i przewidywalny. Niezłomny.

Koziorożca, chociażbyś bardzo chciał, nie namówisz na szaloną eskapadę, bo w przeciwieństwie do znaków ognistych potrafi realnie oceniać swoje możliwości. Jest tak mocno zakorzeniony w rzeczywistości, że brakuje mu wewnętrznej przestrzeni na spontaniczne gesty czy nie daj Boże nieprzemyślane decyzje. Koziorożca ryzykowne przygody po prostu nie kręcą. Według niego są niemądre i on uwagi im poświęcać nie będzie. Wybierze konkretną ofertę biura podróży z pakietem ubezpieczeniowym, spakuje ubrania na każdą opcję pogodową i wyjedzie spokojny. Nie będzie przy tym kaprysić na brak wygód, bo ma nieco ascetyczną naturę. Koziorożce lubią góry i miejsca odosobnione. Lubią dojść tam, gdzie sobie zaplanują. A po drodze nieźle się zmęczą.

Wodnik jest uosobieniem przekory i oryginalności. Ekscentryczny, nowoczesny, z silną inklinacją by żyć społecznie, tworzyć więzi z grupami ludzi. Przyjacielski i idealistyczny, jego wizje bujają w obłokach a rachunki aż piszczą, by zostały opłacone. To nie znaczy, że Wodnik nie ma na nie pieniędzy, bo to piekielnie inteligentny znak a przy tym nowatorski. On po prostu nie przepada koncentrować się na przyziemnych sprawach. Wodnik zapatrzony jest w przyszłość, jest indywidualistyczny i niemożliwie wprost niezależny.

Jak każdy powietrzny znak miłuje bezkresną przestrzeń, duże wysokości a także ruch. Wodnik lubi ekstremalne sporty w stylu paralotni, wspinaczki skałkowej. Lubuje się też w tym co całkowicie nietuzinkowe: łyżworolki, narty latem na lodowcu, podróże rzecznymi barkami, kitesurfing. Wakacje Wodnika dlatego będą aktywne i dziwne. Na pewno nie wypełnione rutyną. Wodnik lubi też wiedzieć, na jakie pomysły właśnie wpadła ludzkość, więc zawsze utrzymuje kontakt ze światem. Można go spotkać w muzeach techniki i galeriach awangardowej sztuki. Podróż miło upłynie mu w grupie przyjaciół koniecznie jednak z wolnościowymi zapędami, bo Wodnik nikomu się nie podporządkuje również na wakacjach.

Ryby sprawy ducha uważają za ważniejsze od spraw materii. Pochodzą jakby z innego wymiaru i doskonale czują, że opatrzność nad nimi czuwa, więc nie muszą aż tak bardzo przejmować się szarą egzystencją. Wierzą w przeznaczenie i żyją z cudów, które właśnie im się przydarzają najczęściej. Mimo że są słabe i brak im silnej woli. A właśnie z tego powodu, bo nie zamartwiając się o byt, pozwalają by siła wyższa zajęła się ich sprawami. Ich moc płynie z duchowości i szerszej perspektywy. Są empatyczne, potrafią poświęcić się dla drugiego człowieka, mają nieznaczne ego. W głębi duszy zawsze są artystami a ich myśli mają sprawczą moc.

Ryby niewiele chcą od życia i od wakacji też. Jednak ważnym ich wymogiem jest morze. Bezkresne, kojące, mistyczne. Ryby na jego brzegu, niemal nieruchomo, mogą spędzić całe wakacje. Potrzebują kogoś, kto zadbałby o drobiazgi: bilety, noclegi, jedzenie, bo tego typu sprawy umykają zwykle ich uwadze. Duchowe Ryby chętnie też wybiorą się do takich miejsc jak: stare klasztory, aśramy, świątynie. Albo dołączą do jakiejś artystycznej grupy, by oddać się sprawom sztuki albo z ufnością powierzą się duchowemu guru. Z Rybami możesz się też zapoznać na wakacyjnych warsztatach rozwojowych.

Na nasze podróżnicze inklinacje wpływa nie tylko znak Słońca, ale także innych planet. Na przykład solarna Panna z Marsem (planetą odpowiadającą na działanie) w Strzelcu będzie bardziej odważniejsza podczas wakacji niż Panna, dajmy na to, z Marsem w Rybach. Ciekawi Cię, jak ułożyły się planety na niebie w momencie Twoich narodzin? Jest ich aż 10. Chcesz wiedzieć, jak wpłynęło to na Twoją przeszłość i teraźniejszość? I co ważne, jak w ramach swojego potencjału, możesz świadomie kreować przyszłość? Horoskop urodzeniowy nie jest zapisem losu, na który zostaliśmy skazani, to raczej podpowiedź kierunku rozwoju. Zapraszam na . Uwaga: letnia obniżka ceny!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze