1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak ubierasz swoją choinkę?

Jak ubierasz swoją choinkę?

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Choinka towarzyszy Świętom Bożego Narodzenia od kilkuset lat. Każdy ubiera ją na swój sposób i właśnie dlatego jest zawsze wyjątkowa.

Dla dzieci i marzycieli – smak i zapach dzieciństwa

Dla jednych choinka to leśny zapach wypełniający dom, dla innych smaki dzieciństwa, bo przecież nie tylko szklane bombki służyły i służą do jej przystrajania. Kiedyś na pachnących gałązkach wieszaliśmy własnoręcznie wykonane łańcuchy a obok nich - cukierki i pierniczki. Tym, dla których zapach choinki kojarzy się ciągle z dzieciństwem, na pewno spodoba się mniej „oficjalna” wersja świątecznego drzewka: obwieszona słodyczami i ozdobami w kształcie św. Mikołaja, renifera czy małymi poduszeczkami-serduszkami.

Dla ekologów – w naturalnej odsłonie

Choina udekorowana naturalnymi ozdobami zawsze wygląda pięknie. Można na niej powiesić ususzone plastry pomarańczy z goździkami, których intensywny aromat wypełni cały dom. Do tego stylu pasują też gałązki cynamonu związane lnianym sznurkiem bądź ozdoby z cienkich gałązek imitujące ptasie gniazda. Świątecznego charakteru dodadzą kokardy z traw lub barwionej rafii. Ukoronowaniem naturalnej choinki mogą być przyczepione drucikiem szyszki.

Klasyka zawsze na topie

Biel, srebro, złoto i czerwień to od lat świąteczna klasyka. Te kolory są także synonimem wykwintnej elegancji. Możemy zdecydować się na monochromatyczny ton i wybrać jeden dominujący kolor. Amatorzy barw mogą połączyć biel, srebro lub złoto z królewską czerwienią.

 

Na zdjęciach ozdoby choinkowe z kolekcji EMPIK (Christmas Legend, Magic Christmas Time), mat.prasowe

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze