1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak kupić tanie bilety lotnicze?

Jak kupić tanie bilety lotnicze?

123rf.com
123rf.com
Wakacje się skończyły, ale dla tych, którzy nie mają dzieci w wieku szkolnym, wyjazdy poza sezonem to doskonałe rozwiązanie. Jest taniej, luźniej, a na południu Europy wciąż jest wspaniała pogoda. Jak szukać tanich biletów lotniczych?

O popularności samolotów jako środka transportu nie trzeba już chyba nikogo przekonywać? Dzięki nim szybko możemy dotrzeć do celu i - co ważne - bilety lotnicze można kupić w naprawdę dobrych cenach. Wiele osób nadal uważa, że latanie to wysokie koszty, a to nieprawda. Mamy kilka praktycznych podpowiedzi dla tych, którzy zastanawiają się kiedy można kupić bilet lotniczy w korzystnych cenach.
Dużo wcześniej...
Im wcześniej, tym lepiej – prosta zasada. Wiadomo, że nie zawsze mamy sporo czasu na planowanie podróży, ale jeśli tylko jest taka możliwość, powinniśmy w miarę wcześnie zarezerwować bilet. Najlepiej od jednego do trzech miesięcy przed wylotem. To, ile kosztuje bilet, często zależy od klasy rezerwacyjnej. Linie dodają do systemu rezerwacyjnego określoną liczbę biletów i ustalają ceny w danych klasach. Kiedy zapełniają się zarezerwowane miejsca w samolocie, ubywa tanich biletów.
Dni tygodnia
W niektóre dni tygodnia koszty przelotów można obniżyć o 40-100 zł. Trzeba wiedzieć, że loty do typowo wypoczynkowych miejscowości zwykle najkorzystniejsze są we wtorki i środy. Loty w soboty i niedziele są znacznie droższe. Polityka cenowa linii lotniczych często polega też na obniżkach cen lotów do miast, które związane są raczej z biznesem – wtedy loty weekendowe są tańsze.
Lot w obie strony
Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty regularnych linii, może okazać się, że taniej będzie jeśli kupimy bilet w dwie strony. Jednak wciąż cena zależy od dnia tygodnia, w którym przypada wylot. Korzystnie też jest spędzić za granicą weekend i wrócić w niedzielę, gdy bilety są trochę tańsze.
Promocje
Obecnie pojawiają się liczne promocje różnych przewoźników. Nawet regularne linie oferują obniżki cen, choć oczywiście największe promocje proponują tani przewoźnicy. W ich przypadku najlepiej śledzić oferty, systematycznie zaglądać na stronę internetową, ponieważ okazje pojawiają się i szybko znikają. Zaskakują, dlatego trzeba być na bieżąco.
źródło:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze