fbpx

Pomysły na szalony wyjazd na weekend

Pomysły na szalony wyjazd na weekend
shutterstock

Weekendowe wyjazdy to bez wątpienia doskonały sposób na odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy. Do tej pory cel podróży zazwyczaj znajdował się w stosunkowo niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania, aby sam przejazd i powrót nie zajęły większości wolnego czasu. Jednak obecnie, dzięki licznym połączeniom lotniczym, ogromną popularnością cieszą krótkie wojaże zagraniczne, a pomysłów na spędzenie szalonego weekendu z pewnością nie brakuje.

Królewski weekend

Wśród najczęstszych kierunków, obieranych przez weekendowych turystów, wyróżnić należy między innymi Wielką Brytanię, a zwłaszcza jej stolicę. W Londynie, w którym wciąż żywe tradycje tworzą znakomity duet ze współczesnością, zachwycającym bogactwem cennych zabytków i monumentalnych budowli, ujmującym atmosferą kosmopolitycznej metropolii, można przeżyć weekend w królewskim stylu.

Po całodziennym zwiedzaniu, zakupowych szaleństwach i rozkoszach podniebienia w klimatycznych restauracjach, mrok zaczyna powoli spowijać to niesamowite miasto, a my zyskujemy niecodzienną okazję, by poznać jego drugie oblicze. Londyn nocą niezmienne tętni życiem, ale toczy się ono w całkiem innym rytmie, wyznaczanym przede wszystkim przez kluby i dyskoteki o światowej sławie, w których zabawa trwa do białego rana.

Weekend po holendersku

Niezwykle kuszącą propozycją na spędzenie szalonego weekendu jest także propozycja wyjazdu do Amsterdamu, stolicy Holandii, znanej z wiatraków, tulipanów i rowerów. W ciągu dnia zwiedzających nigdy nie brakuje w licznych muzeach i galeriach sztuki, gdzie można podziwiać dzieła Van Gogha, Picassa czy Rembrandta, ale także w murach cennych zabytków, które kryją w sobie fascynującą historię kraju.

Nie ulega jednak wątpliwości, że osoby żądne przygód i nowych wrażeń interesuje głównie nocne życie Amsterdamu. Kiedy słońca znika za horyzontem, turystów spotkać można przede wszystkim w klubach, dyskotekach lub kasynach, a ponadto teatrach i centrach kulturalnych. Oczywiście szalony weekend w Amsterdamie nie może obyć się bez wizyty w miejscowym coffee shopie oraz w okolicy słynnej Dzielnicy Czerwonych Latarni.

Jak dolecieć?

Planując weekendowy wyjazd do jednej z europejskich stolic, w tym również Londynu czy Amsterdamu, mamy stosunkowo duże szanse, by skorzystać z jednej z licznych promocji obejmującej tanie loty do najpopularniejszych miast Starego Kontynentu. Jeśli ta sztuka nam się nie uda, a koszt podróży może przekroczyć dostępny na tę chwilę budżet, warto wziąć pod uwagę możliwość zakupu biletu na raty, oferowaną między innymi przez biuro First Class, będące autoryzowanym agentem IATA i mogące poszczycić się wieloletnim doświadczeniem.

Pomysły na szalony wyjazd na weekend można mnożyć, a chętnych na spędzenie dwóch wolnych dni w ten sposób jest coraz więcej, przy czym wędrując palcem po mapie warto pozostać w granicach Europy. Co prawda czas upływający w głównej mierze na zabawie prawdopodobnie nie zaowocuje fizyczną regeneracją, niemniej solidna dawka pozytywnej energii na cały tydzień jest niemal gwarantowana.