Pomysły na szalony wyjazd na weekend

shutterstock

Weekendowe wyjazdy to bez wątpienia doskonały sposób na odpoczynek po ciężkim tygodniu pracy. Do tej pory cel podróży zazwyczaj znajdował się w stosunkowo niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania, aby sam przejazd i powrót nie zajęły większości wolnego czasu. Jednak obecnie, dzięki licznym połączeniom lotniczym, ogromną popularnością cieszą krótkie wojaże zagraniczne, a pomysłów na spędzenie szalonego weekendu z pewnością nie brakuje.

Królewski weekend

Wśród najczęstszych kierunków, obieranych przez weekendowych turystów, wyróżnić należy między innymi Wielką Brytanię, a zwłaszcza jej stolicę. W Londynie, w którym wciąż żywe tradycje tworzą znakomity duet ze współczesnością, zachwycającym bogactwem cennych zabytków i monumentalnych budowli, ujmującym atmosferą kosmopolitycznej metropolii, można przeżyć weekend w królewskim stylu.

Po całodziennym zwiedzaniu, zakupowych szaleństwach i rozkoszach podniebienia w klimatycznych restauracjach, mrok zaczyna powoli spowijać to niesamowite miasto, a my zyskujemy niecodzienną okazję, by poznać jego drugie oblicze. Londyn nocą niezmienne tętni życiem, ale toczy się ono w całkiem innym rytmie, wyznaczanym przede wszystkim przez kluby i dyskoteki o światowej sławie, w których zabawa trwa do białego rana.

Weekend po holendersku

Niezwykle kuszącą propozycją na spędzenie szalonego weekendu jest także propozycja wyjazdu do Amsterdamu, stolicy Holandii, znanej z wiatraków, tulipanów i rowerów. W ciągu dnia zwiedzających nigdy nie brakuje w licznych muzeach i galeriach sztuki, gdzie można podziwiać dzieła Van Gogha, Picassa czy Rembrandta, ale także w murach cennych zabytków, które kryją w sobie fascynującą historię kraju.

Nie ulega jednak wątpliwości, że osoby żądne przygód i nowych wrażeń interesuje głównie nocne życie Amsterdamu. Kiedy słońca znika za horyzontem, turystów spotkać można przede wszystkim w klubach, dyskotekach lub kasynach, a ponadto teatrach i centrach kulturalnych. Oczywiście szalony weekend w Amsterdamie nie może obyć się bez wizyty w miejscowym coffee shopie oraz w okolicy słynnej Dzielnicy Czerwonych Latarni.

Jak dolecieć?

Planując weekendowy wyjazd do jednej z europejskich stolic, w tym również Londynu czy Amsterdamu, mamy stosunkowo duże szanse, by skorzystać z jednej z licznych promocji obejmującej tanie loty do najpopularniejszych miast Starego Kontynentu. Jeśli ta sztuka nam się nie uda, a koszt podróży może przekroczyć dostępny na tę chwilę budżet, warto wziąć pod uwagę możliwość zakupu biletu na raty, oferowaną między innymi przez biuro First Class, będące autoryzowanym agentem IATA i mogące poszczycić się wieloletnim doświadczeniem.

Pomysły na szalony wyjazd na weekend można mnożyć, a chętnych na spędzenie dwóch wolnych dni w ten sposób jest coraz więcej, przy czym wędrując palcem po mapie warto pozostać w granicach Europy. Co prawda czas upływający w głównej mierze na zabawie prawdopodobnie nie zaowocuje fizyczną regeneracją, niemniej solidna dawka pozytywnej energii na cały tydzień jest niemal gwarantowana.